Otázka z nadpisu k nám chodí pomerne často. Pravidelne sa nás pýtate, či si kúpiť nový Mac s Intelom, alebo radšej počkať na Apple Sillicon. Táto téma je skutočne obsiahla a treba na ňu hlbší rozbor. Presne tak to urobil Petr Mára vo svojom novom videu.

Rozhodovanie nie je veľmi ťažké

MacBook, iMac, Mac mini či Mac Pro sú produkty, ktoré si kupujete na niekoľko rokov dopredu. Tieto mašiny znesú naozaj veľa a tak sa odporúča nákup čo najaktuálnejšieho hardvéru. Spoločnosť Apple predstavila na WWDC 2020 nové čipy, postavené na architektúre ARM. V prvom počítači ich nájdeme už koncom roka 2020.

- Reklama -

Niektorí ľudia, ktorí si plánovali kúpiť Mac váhajú. Oplatí sa počkať alebo nie? Odpoveď je jasná. Záleží len od toho, čo od počítača očakávate.

V súčasnosti sa veľa diskutuje o návrate MacBooku 12. Jeho súčasťou môže byť ARM čip Apple A14X s 12-jadrami. Aj keď poskytne vysoký výkon, na náročnú prácu to pochopiteľne nebude. Vyplýva to už z konštrukcie zariadenia (bez aktívneho chladenia).

Na profi-hardvér vybavený procesormi Apple Sillicon si zrejme ešte počkáme. Apple môže dokonca využívať Intel niekoľko ďalších dlhých rokov. Dáva to logiku.

Celkový prechod je aj po softvérovej stránke veľmi náročný. Profesionálni používatelia musia mať v nové čipy plnú dôveru. Viac vám už prezradí Petr Mára vo svojom videu. Čo si o tejto téme myslíte vy? Napíšte nám do komentára.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.