U našich susedov už dlhšiu dobu funguje na YouTube séria „Ukáž Káru“. Práve tu sa objavujú rôzne osobnosti a ukazujú svoje vozidlá. Dnes sa tu vyskytol aj Petr Mára, jeden z najznámejších rečníkov, youtuberov a Apple školiteľov vrámci českej republiky. Pozrite sa na jeho Tesla model 3. Vo videu s ním dokonca driftuje.

Petr Mára ukázal svoju Teslu 3. Takto na nej driftuje!

Petra Máru pravdepodobne poznajú starší fanúšikovia predovšetkým z jeho videí, ktoré sú venované spoločnosti Apple. Tí, čo ho sledujú aj dnes ale vedia, že sa vo svojom obsahu začal venovať aj elektromobilom. Dokonca si sám zakúpil aj Tesla model 3 a často informuje o tom aké je to používať ho v bežnom živote.

- Reklama -

Hoci toto auto nie je možno na prvý pohľad „extra“ výrazné, v skutočnosti je mimoriadne technologicky nabité a rýchle. Vďaka tomu, že sa jedná o verziu „Performance“, výkon je po prepočte asi 353kw (473k) a 639 Nm.

Spolu s pohonom všetkých štyroch kolies by mala byť Tesla 3 schopná akcelerovať z 0-100 km/h za približne 3,2 sekundy. Podľa nameraných hodnôt (v zime) to bolo ale trochu viac. Z 0-50 km/h to však Tesla zvládla za 01:78, čo je neskutočná hodnota. Treba tiež spomenúť, že autíčko vie jazdiť autonómne vďaka autopilotovi. Tak ako všade, aj tu to má ale svoje obmedzenia.

Z Toyoty GT86 do Tesla model 3

Petr Mára mal už minulosti športovo ladené auto. Jednalo sa o Toyotu GT86. Hoci nemala veľký výkon 147kw (200k), s týmto autom sa dá dobre zabaviť. Môže za to hlavne pohon zadnej nápravy. Na Tesle Petr nikdy neskúšal drfitovať, čo sa v tomto videu zmenilo. No a hoci ide o elektromobil, jazdenie „bokom“ je tu celkom jednoduché. Čerešničkou na torte je potom porovnanie akcelerácie s Alfa Romeo Gulia Quadrifoglio. Výkon tohto auta je až 381kw (510k) a krútiaci moment je na 600 Nm.

Hoci je asi dopredu jasné, že Teslu neporazí, mohol by sa jej aspoň držať. Video však ukazuje niečo úplne iné. Nebudeme vás už teraz ďalej napínať. Pohodlne sa usaďte a užite si fantastickú prezentáciu Tesly 3 jej vlastným majiteľom. Kúpili by ste si ju ako prvý elektromobil?

Technické parametre Tesla Model 3 Performance:

  • Výkon: 353kw (473k)
  • Točivý moment: 639 Nm
  • Zrýchlenie z 0-100 km/h: 3,2 s
  • Maximálna rýchlosť: 250 km/h
  • Pohon: všetkých štyroch kolies
  • Kapacita batérie: 75 kWh
  • Dojazd podľa WLTP: 530 km
  • Výha vozidla: 1847 kg
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.