Petr Mára je meno, s ktorým ste sa mohli stretnúť v našich článkoch už viac krát. Je to osoba, ktorá vie produkty hodnotiť neuveriteľne objektívne. Dnes vydal svoju recenziu na nový MacBook Pro 16″. Pozrite sa, čo o ňom povedal.

Petr Mára testuje nový MacBook Pro 16″.

MacBook Pro 16″ bol síce predstavený už niekoľko týždňov dozadu avšak prvej poriadnej recenzie sme sa dočkali až dnes. Ako uvádza jej autor, sám mal počítač medzi prvými vrámci Českej republiky ale na to aby ho mohol poriadne otestovať potreboval určitý čas. Jedná sa o absolútnu novinku v portfóliu spoločnosti Apple, ktorá prišla s viacerými vylepšeniami, oproti predošlej generácii.

- Reklama -

MacBook Pro 16″ raz a navždy nahradil MacBook Pro 15″. Okrem väčšieho displeja dostal aj novú klávesnicu. Ona vlastne nie je až tak nová ako vynovená. Nezakladá sa na motýlom systéme ale na systéme nožníc. Ten je podobný ako spoločnosť používala pri starších počítačoch Mac.

Tak isto sa sem vrátilo hardvérové tlačidlo vedľa dotykového Touch Baru. Apple do tohto prenosného “super-počítača” zakomponovalo aj nový audio systém. Vďaka tomu bude MacBook Pro 16″ ideálnym aj pre ľudí z hudobnej brandže. Samozrejme, noviniek je ešte omnoho viac.

petr mára
Video: Petr Mára testuje nový MacBook Pro 16″.Video: Petr Mára testuje nový MacBook Pro 16″.

Spomeňme len fakt, že sa dá jej úložisko rozšíriť na 8 TB. Treba však rátať s tým, že pri takomto rozšírení bude aj cena šialene vysoká. Za plne naložený MacBook Pro 16″ so všetkým, čo k tomu patrí zaplatíte cez 7000€.

To už nie je tak málo peňazí. Treba ale stále myslieť na to, že sa jedná o profesionálny nástroj a nie je určený pre bežného používateľa. Ak zaň teda niekto zaplatí 7000€, mal by to robiť preto, lebo ráta s tým, že sa mu investícia časom vráti prácou, ktorú počítač vykoná.

Teraz sa však už poďme pozrieť na samotnú recenziu MacBooku Pro 16″ od Petra Máru. Do pozornosti dávame to, že na svojom YouTube má ešte plno iných videí, ktoré sa možno nevenujú len spoločnosti Apple ale v poslednej dobe napríklad aj elektromobilite, čo je tiež zaujímavá téma.

Ak teda máte chvíľu času a zaujíma vás nový MacBook Pro 16″ určite dajte šancu tomuto videu. Do komentárov nám nezabudnite napísať, čo vás prekvapilo a čo naopak sklamalo….

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here