Spoločnosť Apple v systéme iPadOS 16 pokračuje vo vylepšovaní písania poznámok. Zavádza tu novú funkciu narovnania textu, ktorý je vytvorený ručne, za pomoci cerzuky Apple Pencil.

Ak si robíte zápisky v aplikácii Poznámky (alebo kdekoľvek inde), po novom môžete označiť celý rukou písaný text a vybrať možnosť „Narovnať“, aby ste ho trochu upravili. Nepomôže to síce vášmu rukopisu, ale zmení to usporiadanie písma na stránke, aby bolo lepšie zarovnané. Ide o drobný detail, ktorý si po čase zamilujete.

- Reklama -

Ako môžete vidieť na našej ukážke, rozdiel je nepatrný, ale skutočne to funguje a rukopis vďaka tomu vyzerá o niečo úhľadnejšie:

Apple tvrdí, že funkcia Scribble na iPade teraz podporuje aj emoji, takže si môžete nakresliť svoje obľúbené tváričky rukou a automaticky ich previesť na emoji, na ktoré sa zameriavate.

Nám sa to však zatiaľ nepodarilo sprevádzkovať, takže nie je jasné, či je to v prvej beta verzii vôbec dostupné (alebo len nevieme kresliť 😄), ale mala by to byť užitočná funkcia pre tých, ktorí na iPade často používajú ceruzku Apple Pencil na miesto klávesnice.

Prečítajte si tiež  Prečo sú Apple Watch Hermes také drahé? Odpoveď je jednoduchá

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.