Spomedzi všetkých noviniek, ktorých sa dočkáme s príchodom nového iOS15, si svoju dávku pozornosti určite zaslúži aj aplikácia Počasie. Animácie a mapy spolu s notifikáciami v reálnom čase sa naviac dočkajú aj úplne nového dizajnu.

Jednou z najzásadnejších zmien, je bez pochýb užívateľské rozhranie  a grafické zobrazenie appky. Celkový interface bude prispôsobený aktuálnemu počasiu a predpovedi. Ak bude napríklad pršať, aplikácia vám poskytne radar s prehľadom situácie na najbližšiu dobu. Slnečné počasie zas prinesie štandardnú 10-dňovú predpoveď a posunie radar zrážok na nižšiu priečku v poradí.

- Reklama -

počasie

Nebude chýbať ani momentálna poloha slnka na oblohe, predpoveď oblačnosti alebo búrok a to rovnako s interaktívnym vizuálom. Veľký dôraz sa v novej aktualizácii kladie aj na mapy počasia. Natívna appka ponúkne zobrazenie mapy aktuálnych poveternostných podmienok, zrážok a kvality ovzdušia.

Mapy budeme môcť sledovať v zobrazení celej obrazovky v reálnom čase s trojhodinovými rozostupmi a hodinovou predpoveďou.

počasie

Novinkou sú notifikácie po vzore aplikácie Dark Sky, ktorú od minulého roku Apple vlastní. O zmenách v počasí tak budeme neustále informovaní prostredníctvom notifikácií.

Je však otázne, či sa tejto funkcie dočkáme aj my na Slovensku. Apple doposiaľ potvrdilo implementáciu funkcie iba v Spojených štátoch, Británii a Írsku.

Spomínané zmeny by mali docieliť väčšiu konkurencieschopnosť voči appkám tretích strán. Počasie v iOS15 od Apple má podľa californskej spoločnosti predstavovať jedinú aplikáciu pre predpoveď počasia, ktorú v smartfóne potrebujete.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.