Procesor M1 a eGPU

Technologický gigant priznal, že jeho ARM procesory M1 majú svoje limity. Podľa tvrdení priamo od Apple nepodporujú externé grafické karty. Tak isto ale nemali podporovať ani viac ako jeden externý monitor a nakoniec sa ich sem podarilo napojiť až 6. Aj preto sa rozhodli v redakcii magazínu Mac4Ever preveriť eGPU. Dospeli k zaujímavým záverom.

Karta bola zapojená do Thunderbolt 3 portu a následne spustená. Hoci Macu neposkytovala žiaden grafický výkon, počítač ju dokázal identifikovať (čo znamená že spolupracoval). Aby toho nebolo málo, vykonaný bol ešte jeden test.

Do Blackmagic eGPU bol napojený externý monitor Pro Display XDR (6K). Displej komunikoval s MacBookom tak ako zvyčajne. Zobrazoval všetky informácie a prehrával video.

Aj keď dnes Apple tvrdí, že externé grafické karty nie sú s platformou ARM kompatibilné, možno to chce iba trochu času. V lepšom prípade sa problém vyrieši prostredníctvom aktualizácie softvéru.

Oveľa pravdepodobnejší je však scenár predstavenia vlastného hardvérového riešenia, prípadne ďalších čipov vyšších rád, ktoré už s eGPU nebudú mať problém. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  Procesor M1 nie je kompatibilný s eGPU.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.