Nový MacBook alebo Mac mini bez externej grafickej karty

Vyzerá to tak, že platforma ARM neprináša iba benefity. Nové počítače sú síce výkonnejšie a úspornejšie, no postupne sa vynárajú obmedzenia. Technologický gigant prostredníctvom svojho webu potvrdil, že s čipom M1 nie je kompatibilná eGPU.

K MacBooku Air, MacBooku Pro 13″ a Macu mini v základných konfiguráciách už nepripojíte externú grafickú kartu. Spolupracovať nebude ani eGPU Blackmagic, ktorú Apple predáva vo svojom internetovom obchode.

Na obrázku v galérii môžete vidieť, že sa to týka iba zariadení s čipom M1. Pokiaľ vlastníte alebo plánujete nákup Macu s procesorom Intel, eGPU bude stále podporovaná.

Jedine MacBook Air už prešiel kompletne na platformu Apple Sillicon. Tu sa s týmto externým hardvérom musíte rozlúčiť.

Na záver máme dve dôležité informácie. Tá prvá je určená štandardnému stredne náročnému používateľovi, ktorého sa táto problematika pravdepodobne netýka. eGPU ocenia v 98% prípadoch profesionáli a tak to nemusíte považovať za veľkú nevýhodu.

Druhá informácia upozorňuje na fakt, že čip M1 ponúka až 5x rýchlejšiu grafiku oproti procesorom od Intelu. Samozrejme, nedá sa to porovnávať so špičkovými eGPU kartami. Ak ale neplánujete robiť extrémne náročné procesy alebo hrať najnovšie hry na najvyšších požiadavkách, pravdepodobne vám to bohate postačí.

Do komentára napíšte svoj názor na túto tému. Nové počítače už môžete objednať u autorizovaného predajcu m:zone. Ceny sú výhodnejšie ako predtým.

Prečítajte si tiež  Podpora eGPU pre Mac s čipom M1 nie je vylúčená
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.