Jednou z najväčších inovácií iPhonu 12 bude podpora 5G. V zahraničí sa nová sieť už rozširuje. Posledný prieskum preukázal, že až 49% amerických majiteľov iPhonu je presvedčených, že už ich aktuálne zariadenie podporuje 5G.

iPhone 12 bude prvým modelom s 5G

Prvý iPhone v roku 2007 podporoval 2G. Jeho nástupca už o rok neskôr priniesol 3G. To bolo zachované do septembra 2012, kedy sa ukázal iPhone 5 so 4G/LTE. Posledná menovaná sieť je aktuálna do dnešných dní. Už na budúci týždeň ju nahradí ďalší veľký „upgrade“, iPhone 12 s 5G.

Aj keď je to väčšine fanúšikom spoločnosti Apple asi jasné, medzi bežnými spotrebiteľmi panuje značný zmätok. Podľa posledného prieskumu si polovica majiteľov iPhonu (v USA) myslí, že ich smartfón má už dnes prístup k tejto superrýchlej sieti.

Poslednú štúdiu vykonala spoločnosť Global Wireless Solutions. Aby boli výsledky relevantné, použila rozsiahlu vzorku. Prieskumu sa zúčastnilo 5000 amerických majiteľov iPhonu.

Respondenti v 49% prípadoch odpovedali, že ich smartfón už dnes podporuje 5G sieť. Zo zvyšných 51% si nebolo až 29% istých. V podstate tak iba 22% ľudí poznalo správnu odpoveď.

Môžu za to aj operátori

Aj keď sú to pozoruhodné výsledky, ľuďom ich nemôžeme mať za zlé. Za prvé, nie každý je znalý v technológiách. Niekto sieťam jednoducho nerozumie a nevidí v nich rozdiel.

Svoju dávku „dezinformácií“ zohrali aj americkí operátori. Napríklad také AT&T falošne zobrazilo logo 5G E konektivity v čase, kedy ste si takéto zariadenie ani nemohli kúpiť (február 2019).

GWS podotýka, že zo všetkých ľudí, ktorí si zadovážili svoje zariadenie v roku 2020, si podporou 5G nebolo istých iba 1/4 respondentov. To už je už oveľa lepší výsledok. Pre viac informácií navštívte našu galériu, kde sú ďalšie zaujímavé výsledky, ktoré vyplynuli z výskumu.

zdroj

Prečítajte si tiež  iPhone ako investícia? Tento kúsok má po 14 rokoch 60-krát vyššiu hodnotu než nový
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.