Pred pár hodinami ste si mohli prečítať článok o iPhone 12. Únik zverejnil leaker “Kang”. Podľa jeho dobre informovaných zdrojov bude iPhone 12 mini a iPhone 12 Pro Max meškať. Apple tieto modely predstaví na októbrovom evente, no do predaja prídu až v novembri.

Nedostatok iPhonov 12

Napriek tomu, že už samotné predstavenie mešká cca mesiac, na niektoré verzie iPhonu 12 si počkáte dlhšie ako sa pôvodne predpokladalo. Určite to nepreženieme, keď napíšeme, že iPhone 12 mini má byť najžiadanejším zariadením v ponuke. Spolu s iPhonom 12 Pro Max sa k nemu dostanete až v jedenástom mesiaci.

- Reklama -

Predobjednávky 5,4″ verzie budú spustené 6. novembra. Do predaja sa dostane 13. novembra. Potencionálnym zákazníkom nezostáva nič iné, ako poriadna dávka trpezlivosti. Ani v tomto mesiaci nebude na 100% isté, že sa dostanú ku svojej “vytúženej” verzií (úložisko+farba).

Čo sa týka vlajkovej lode, iPhonu 12 Pro Max, tu bude čakacia doba ešte dramatickejšia. Predobjednávky sa začnú pre zmenu 13. novembra a začiatok predaja 20. novembra. Opäť tu rátajte (v prvých týždňoch) s masívnym nedostatkom skladových zásob.

Na zahraničnom portáli DigiTimes sa už dávnejšie písalo, že októbrové spustenie predajov ráta len so 6,1″ verziami iPhonu 12. Pôjde o základný (dostupnejší) model a prémiové prevedenie “Pro”. Predobjednávky budú spustené hneď v piatok, 16. októbra. O týždeň neskôr, 23. októbra začne celosvetový predaj.

Pokiaľ si robíte zálusk na stredne veľké verzie, v podstate máte šťastie. Ak však plánujete najmenšie alebo najväčšie prevedenie, uvedenie na trh chvíľu potrvá. iPhone 12 sa predstaví už 13. októbra o 19:00 hodine nášho času. Celú udalosť budeme podrobne sledovať a prinesieme vám všetky dôležité informácie. Tešíte sa?

zdroj

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

  1. Už pred pol rokom som tu písal, že môže byť problém s predajom iPhone SE až príde na trh iPhone 12 mini. A máme to tu. 12mini musí čakať najma z týchto marketingových dôvodov. Za mesiac sa totiž celosvetovo ešte predá príliš veľa SE, aby to pre Apple nebolo zsujimavé.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here