Nové správy z technologického sveta sú mimoriadne zaujímavé. Spoločnosť Samsung SDI podľa nich plánuje použiť špeciálnu výrobnú techniku na produkciu akumulátorov pre tablety a smartfóny, ktorú v súčasnosti používa na výrobu batérií piatej generácie pre elektrické vozidlá. Týkať by sa to malo aj zariadení od spoločnosti Apple. Viac sa tejto téme venoval portál The Elec.

Nová metóda funguje na takom princípe, že ukladá materiály batérií do vrstiev, aby sa zvýšila energetická hustota o viac ako 10 percent. Rozmery akumulátorov pritom zaberajú rovnaký vnútorný priestor ako pri klasických postupoch výroby. Ich výdrž a takisto životnosť sa ale vďaka novým metódam zásadne predĺžuje.

Samsung už buduje nové výrobné linky na výrobu modernejších batérií 

iPhoneSpoločnosť má už dokonca upravovať výrobné linky v Južnej Kórei, aby boli v dohľadnej dobe pripravené na výrobu nových akumulátorov. Jedna linka bola medzičasom postavená už aj v Číne.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Samsung SDI už v minulosti vyrábala batérie pre MacBooky a iPady, no nikdy nie pre iPhony. To by sa mohlo v blízkej budúcnosti zmeniť.

V súčasnosti je hlavným dodávateľom batérií pre Apple čínska spoločnosť Amperex Technology. Spoločnosť Apple používa v niektorých iPhonoch viacčlánkový akumulátor v tvare písmena L, v ktorom je zapojených viacero batérií, aby sa čo najlepšie využil vnútorný priestor a predĺžila jeho životnosť. Nové možnosti od Samsungu by však vedeli posunúť technológiu ešte viac dopredu.

Prečítajte si tiež  Chcete odolnejší pletený Lightning kábel priamo od Apple? Tieto produkty ho ponúkajú

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -