Porsche je automobilka, ktorá už roky vyrába úchvatné športové vozidlá. Fanúšikovia si kupujú aj staršie modely, ktoré majú zastaralý (alebo žiaden) infotainment. Kaziť si dizajn vozidla moderným rádiom by bol v takomto prípade hriech. Ak vám ho však predá originál automobilka s pôvodným dizajnom, nemusí to byť zlý nápad…

Porsche myslí na staršie vozidlá s modernými majiteľmi

Hoci Porsche nie je prvý výrobca, ktorý ponúka niečo podobné, jeho reklamy dávajú do popredia aj spoločnosť Apple a presne preto nás zaujali. Firma sa teraz nezamerala na moderné vozidlá, ktoré sú vybavené tými najprepracovanejšími multimediálnymi systémami na trhu. Sústredila sa skôr na staršie modely, ktoré majú obyčajné rádia, alebo zastaralé navigačné systémy. Tie bývajú v roku 2020 prakticky nepoužiteľné.

Povedzme si na rovinu, že hoci by to možno bolo trochu modernejšie, kupovať si rádio od nejakého výrobcu (Sony, Pioneer atď…) sa sem príliš nehodí. Originál je originál a patrí k tomu aj vizuálna stránka.

Pokiaľ ale ostane všetko pekne po starom a zmení sa len hardvér a obrazovka „rádia“ alebo navigácie, môže ísť o celkom zaujímavý deal. Moderný používateľ dostane v starom Porsche všetky benefity aké mu aktuálna doba ponúka. Nič tým navyše nepokazí.

https://youtu.be/DA-8wTR5Mbw

Firma predstavila prepracované multimediálne systémy, ktoré sú kompatibilné s modelmi aj zo šesťdesiatych rokov minulého storočia. Vyzerajú výborne a funguje na nich CarPlay…

Porsche prináša pre staré modely moderné rádia s CarPlay!
Porsche prináša pre staré modely moderné rádia s CarPlay!

Porsche si nechá slušne priplatiť

Toto vylepšenie je momentálne dostupné len pre európsky trh, ale určite nebude trvať dlho, kým sa rozšíri všade tam, kde oň bude záujem. Firma predáva 1-DIN rádia pre staršie vozidla 911 (s úzkym dizajnom) a potom 2-DIN rádia pre modernejšie verzie 986 a 996. Cena za 1-DIN začína na úrovni 1350€ a za 2-DIN potom 1520€. Hoci to teda nie je málo, ide o originál a my sme presvedčení, že by si firma mohla pýtať pokojne aj viac.

Všetky rádia obsahujú aj vlastné navigačné systémy alebo avizovanú podporu CarPlay. Môžete cez ne telefonovať, počúvať hudbu z iPhonu, aktivovať Siri a podobne. Vaše vozidlo, ktoré pochádza povedzme z 80-tých alebo 90-tých rokov ožije do aktuálnej doby roku 2020. Čo poviete na tento nápad? Brali by ste ho aj pri inej automobilke?

https://youtu.be/GL5sH-HsovQ
Prečítajte si tiež  V USA sú spokojnejší so Samsungom ako s Apple!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.