Sociálna sieť WhatsApp patrí medzi najrozšírenejšie na svete s celkovou používateľskou základňou presahujúcou 2 miliardy ľudí. Vývojári sa preto snažia prinášať nové funkcie a vylepšenia, pomocou ktorých si týchto používateľov udržiavajú. To posledné je mimoriadne dôležité a chýbalo tu roky. Informoval o ňom portál The Verge.

Aby sme šli rovno k veci, chatovacie apky už roky využívajú systém komprimácie fotografií a videí. Vďaka znižovaniu ich kvality šetria samotným používateľom mobilné dáta, no taktiež si menej zaťažujú svoje úložiská na serveroch. Samotný Mark Zuckerberg, ale na svojom Instagrame informoval, že sa to pre WhatsApp, ktorý patrí pod spoločnosť Meta, už čoskoro zmení. Kvalita záberov a videí by vďaka tomu mala zostať zachovaná.

Zmienky o tomto vylepšení po prvýkrát spozoroval portál WABetaInfo. Podľa jeho poznatkov si mohli používatelia sami vybrať, či budú zasielať fotografie v štandardnom, alebo vyššom rozlíšení. Táto možnosť vo WhatsAppe zatiaľ nebola dostupná.

Oveľa vyššie rozlíšenie fotiek aj videí 

Zatiaľ čo štandardné rozlíšenie počíta s 1 600 × 1 052 pixelmi, vyššie HD rozlíšenie počíta až s 4 096 × 2 692 pixelmi. Navyše to vo WhatsAppe vymysleli tak, ža aj príjemca si bude môcť zvoliť, v ktorom z týchto dvoch rozlíšení záber príjme. To aby zbytočne neprišiel o mobilné dáta. Rovnako by to malo fungovať aj s videami.

Samotná zmena ale nezastaví komprimáciu súborov úplne. K znižovaniu kvality by malo dochádzať aj naďalej, no nebude to tak drastické, ako v súčasnosti. WhatsApp začína túto novinku zavádzať globálne, avšak môže trvať ešte niekoľko týždňov, kým sa jej dočkáme aj u nás na Slovensku. Dajte nám vedieť do komentára, čo na to hovoríte vy.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPadOS 15.6 rieši zásadný problém iPadov mini 6. generácie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -