Pandémia poriadne zamiešala karty hlavne v pracovnom živote ľudí a spôsobe, akým sa stretávame s kolegami a spolupracovníkmi. Porady vystriedali konferenčné hovory a apky ako Webex, Microsoft Teams alebo Zoom sa stali každodenným chlebom azda každého študenta či zamestnanca. Práve posledná z menovaných aplikácií prichádza s aktualizáciou, ktorú firma odporúča nainštalovať každému majiteľovi počítača so systémom macOS.

Prečítajte si tiež  Mac mini s čipom M1 Pro zrejme nikdy nepríde. Namiesto toho sa dočkáme tejto novinky

Aj keď sa nejedná o aktualizáciu so zásadnými novinkami alebo väčšou zmenou v používateľskom rozhraní, jedná sa o dôležitý update. Nová verzia apky Zoom pre macOS obsahuje niekoľko opráv bezpečnostných chýb, ktoré ovplyvňovali funkciu automatických aktualizácií aplikácie.

V poznámkach k vydaniu z 13. augusta spoločnosť Zoom uviedla, že verzie aplikácie s poradovými číslami 5.7.3 až 5.11.3 pre macOS obsahujú chyby v procese automatických aktualizácií, ktoré môžu zneužiť lokálni používatelia s nízkym oprávnením na získanie oprávnení operačného systému. Táto chyba bola odstránená vo verzii 5.11.5 aplikácie Zoom pre macOS, ktorá už je k dispozícii na stiahnutie pre všetkých používateľov.

Aplikácia Zoom určená pre systém macOS
Zdroj: MacWorld

Ak používate Zoom pre macOS, určite si tento security update nezabudnite nainštalovať. Ktorú z aplikácií na videohovory a konferencie používate vy? Podeľte sa s nami v komentároch pod článkom.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -