Od uvedenia prvých počítačov s vlastnými čipmi Apple Silicon prešli už takmer dva roky. Za uplynulý čas sme mohli byť svedkami predstavenia niekoľkých zaujímavých Macov, z ktorých sa vďaka čipom z rodiny M1 a M2 stali výkonné a zároveň energeticky efektívne zariadenia. Na jeden z počítačov, ktorý ešte stále čaká na upgrade, jablková firma akosi zabudla. Mac mini sa okrem čipu M1 nedočkal žiadneho vylepšenie. To by sa ale už čoskoro malo zmeniť.

Prečítajte si tiež  Prvých MacBookov s čipom M2 Pro a M2 Max by sme sa mali dočkať ešte v tomto roku

Predpokladalo sa, že Mac mini sa dočká výkonnejšieho čipu M1 Pro alebo M1 Max spolu so súčasnými MacBookmi Pro. To sa ale nestalo. Zdá sa, že spoločnosť Apple od týchto plánov upustila a do najmenšieho zo stolných počítačov pridá ešte väčšiu dávku výkonu.

Rovnaký názor má aj známy analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg. Gurman tvrdí, že Apple síce pracoval na verzii Macu mini s čipom M1 Pro a mal v úmysle uviesť toto zariadenie na trh koncom roka 2021, no to sa nenaplnilo. Namiesto toho by sme sa ešte v tomto roku mali dočkať modelu s čipom M2 Pro, vďaka čomu sa stane jedným z najvýkonnejších počítačov v ponuke.

Mac Mini M2 v stojane pripojený k externému monitoru
Zdroj: Unsplash / Joey Banks

Dôvodom prečo firma upustila od verzie Macu mini s čipom M1 Pro a M1 Max je presedlanie k vývoju ultravýkonného Macu Studio. Ten je momentálne najvýkonnejším zariadením v stajni Apple. Nový čip M2 Pro síce nebude taký výkonný ako jeho kolega s označením Ultra, no aj tak sa bude jednať o poriadny posun po všetkých stránkach.

Okrem toho sa očakáva, že by sme sa v prípade malého stolného počítača mohli dočkať aj úplného redizajnu. Súčasťou toho by mala byť menšia konštrukcia, ktorú doplní vrchná časť v podobe plexiskla. V tomto prípade sa však názory leakerov a analytikov líšia, preto je nutné brať predpoklady s rezervou. Je ale isté, že nový nástupca modelového radu Macu min je na ceste.

Prečítajte si tiež  Nový Mac Pro mal prísť už dávno. Apple však čaká na nový čip M2 Extreme. Jeho názov hovorí za všetko

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -