Obľúbená aplikácia Shazam, ktorá slúži na detegovanie hudby, obdržala zaujímavú aktualizáciu, v rámci ktorej sa používatelia môžu tešiť na príjemné vylepšenie. Tento softvér má už roky pod svojimi krídlami spoločnosť Apple, ktorá ho v minulosti kúpila za cenu 400 miliónov amerických dolárov.

Shazam už dávno nie je iba o detegovaní hudby prostredníctvom aplikácie. Pokiaľ máte iPhone, iPad, Apple Watch či Mac, môžete to urobiť aj jednoduchým hlasovým príkazom cez Siri. To, ale nie je všetko. Po najnovšej aktualizácii totiž Shazam dostal podporu pre widgety na uzamknutej obrazovke iPhonu. Informoval o tom portál BGR.

Týmto nenápadným, no za to užitočným vylepšením tvorcovia dosiahli, že používatelia, ktorí radi objavujú nové skladby budú mať ku funkcií prístup prakticky okamžite, keď ju budú práve potrebovať. Veď každému z nás sa už stalo, že hudba, ktorú sme si chceli nechať vyhľadať skončila a my sme to nestihli.

Nové widgety navyše dokážu zobraziť aj poslednú „shazamovanú“ skladbu. Verzia aktualizácie s týmito vylepšeniami nesie označenie 15.38.

Pokiaľ máte update nainštalovaný, na svojom iPhone podržte prst na uzamykacej obrazovke, až kým sa vám na nej nezobrazí tlačidlo „Prispôsobiť“. Následne si vyberiete plochu a potom kliknete na políčko, v ktorom sa zobrazujú mini-aplikácie.

Shazam widgety
Widget vľavo slúži na okamžitý prístup ku službe Shazam priamo z domovskej obrazovky. Vďaka svojim malým rozmerom nezaberie veľa miesta. Pravý widget zobrazuje poslednú vyhľadávanú skôadbu Zdroj: SvetApple

Následne už stačí zo zoznamu vybrať Shazam a aktivovať si ten widget, ktorý vám viac vyhovuje. Hoci nejde o žiadnu prevratnú inováciu, toto vylepšenie hodnotíme veľmi kladne, nakoľko zjednodušuje prístup ku funkcií, ktorú používa skoro každý.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Geniálny nápad, ako si skrášliť Dynamic Island. Táto apka vám z neho urobí tamagoči
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.