Po niekoľkých mesiacoch špekulovania sa všetky úniky stávajú realitou. Rockstar len pred pár dňami zverejnil informáciu, že čoskoro vydá remaster troch legendárnych hier, z ktorých najstaršia oslávi už onedlho dvadsaťročné výročie.

Menovite ide o GTA III, GTA Vice City a GTA San Andreas. Tituly budú vylepšené vo viacerých smeroch, no zachovajú si ikonický dej či prostredie. Najdôležitejšou úpravou prejde grafika, ktorá by mala byť postavená na oveľa modernejšom Unreal Engine.

- Reklama -

Tituly budú dostupné na PC, Playstation 4/Playstation 5, Xbox Series X/S/Xbox One, Nintendo Switch, Android či iOS, avšak mobilné platformy sa ich dočkajú až v prvej polovici roka 2022.

Ak vlastníte hernú konzolu alebo počítač, zahrať si budete môcť omnoho skôr.

GTA Trilogy príde presne za mesiac 

Hoci Rockstar neuviedlo konkrétny dátum, o všetko sa postaral populárny leaker Tom Henderson. Ten vo svojich správach tvrdí, že dátum vydania bude oznámený presne 22. októbra (na 20. výročie vydania pôvodného GTA III).

Hry si následne budete môcť zakúpiť 11. novembra (v tento istý dátum malo byť pôvodne vydané GTA V pre Playstation 5 a Xbox Series X/S).

Prečítajte si tiež  Rockstar Games ohlásilo Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition

Na záver sa samotné Rockstar mierne prezradilo po tom, čo aktualizovalo svoju aplikáciu Rockstar Launcher. Práve v nej sa nachádzajú súbory, ktoré nepatria ku nijakej súčasnej hre a zároveň naznačujú prítomnosť starších titulov prepracovaných do moderného Unreal Enginu.

Aby sme boli konkrétnejší, súbory sú označené ako „icon_gta3unreal„, „icon_gtavcunreal“ a „icon_gtasaunreal„.

Sme teda veľmi zvedaví na to, ako bude GTA Trilogy vyzerať v praxi a už sa nevieme dočkať chvíle, keď bude dostupná na všetky naše zariadenia. Dajte nám vedieť do komentára, čo si myslíte o tomto počine vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -