Pokiaľ by sme mali vybrať jednu hru, ktorá sa v čo najväčšej miere odohráva v „skutočnom“ svete, pravdepodobne by išlo o Grand Theft Auto V – dnes už kultovú záležitosť. Inžinieri a vývojári z Intelligent Systems Lab (divízia spoločnosti Intel) sa preto zamerali na jej grafiku a použili tie najmodernejšie technológie strojového učenia, aby bola fotorealistická.

Ako sa ukázalo (a uvidíte to aj na videu nižšie), umelá inteligencia dokáže na základe vstupných dát prispôsobovať obraz v reálnom čase. Celý projekt bol nazvaný ako Enhancing Photorealism Enhancement a pracovalo na ňom niekoľko šikovných vývojárov. Patrili sem napríklad Stephan R. Richter, Hassan Abu Alhaija a Vladlen Kolten. Všetci sú vo svojom odvetví považovaní za absolútnu špičku.

Fotorealistické GTA V

Po náročnej a dlhej práci prišiel vytúžený výsledok a GTA V pripomína skutočný svet oveľa viac, ako kedykoľvek predtým. Použitie rôznych módov z internetu je oproti výsledku od Intel ISL len slabým odvarom.

Ak sa pýtate, ako je to možné, za všetkým stojí množstvo fotografií, ktoré boli vytvorené v skutočnom svete (konkrétne v Nemecku). Tie následne AI porovnáva s virtuálnym svetom v GTA V, na základe čoho vzniká dokonalý a realistický zážitok.

Musíte to vidieť priamo na videu, aby ste pochopili, o čom presne hovoríme, no kombinácia mierne vyblednutého osvetlenia, menej výrazných textúr a odlišných reflexných prvkov na vozidlách pôsobí až neuveriteľne dôveryhodne.

Pokiaľ by ste zábery z takto upraveného GTA V ukázali laikovi, možno ani nespozná, že sa jedná o počítačovú hru z roku 2013.

Napíšte nám do komentára, ako na vás pôsobili zábery vo videu vyššie. Aj keď sme nemali pred jeho spustením žiadne veľké očakávania, teraz musíme uznať, že to vyzerá výborne. Sme zvedaví, kam sa posunú vývojári z Rockstar Games pri GTA VI.

Prečítajte si tiež  Apple najal nového viceprezidenta pre digitálny predaj!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJThe Verge
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.