Ešte stále mám v živej pamäti, ako som si po prvýkrát vyskúšal GTA San Andreas. Bolo to v čase, keď som bol ešte dieťa a môj kamarát mal túto hru čerstvo nainštalovanú na svojom počítači. Nakoľko sa písal približne rok 2006, samotný titul ma veľmi ohúril. Páčila sa mi myšlienka, v ktorej som si mohol robiť všetko, čo mi iba napadlo v rámci obrovského otvoreného sveta.

Od tej doby prešlo veľa času a dnes už máme k dispozícii úplne iné hry, v oveľa realistickejšej grafike, pri ktorých vyzerá GTA San Andreas so svojimi ostrými hranami v teréne a veľmi jednoduchými textúrami celkom smiešne. Práve to motivovalo šikovného youtubera INTER, aby vytvoril svoj vlastný remaster. A ja musím povedať, že sa naozaj podaril.

- Reklama -

Upravené GTA V s klasickými mapami z GTA San Andreas

To čo si môžete pozrieť na videu nižšie samozrejme nie je GTA San Andreas. Video zobrazuje oveľa novšie GTA V (2013), ktoré je vylepšené o kopec módov či už v oblasti grafiky alebo herného prostredia. Dokonca sa sem podarilo vložiť klasické mapy z GTA San Andreas ako San Fierro, Las Venturas či Los Santos.

Hra bola doplnená o realistickú dopravu, dynamickú zmenu počasia, upravenú fyziku a množstvom ďalších detailov.

GTA San Andreas bolo príliš „hranaté“

Pozrite si video nižšie a napíšte do komentára, ako na vás samotný remaster pôsobí. Pochopiteľne ho trochu kazia pôvodne tvary originálnych máp, ktoré sú príliš hranaté a v roku 2021 neakceptovateľné.

Na druhej strane, keby sa autori rozhodnú vypracovať podobný remaster a opravili by tieto nedokonalosti, určite by som si takéto GTA San Andreas rád zakúpil a nostalgicky zahral. Koniec koncov, niečo podobné som urobil aj minulý rok pri hre Mafia. Ako sa na to pozeráte vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.