Spoločnosť Apple pripravuje dve produktové línie hodiniek. Jedny budú ponúkané ako vlajková loď a poskytnú to najlepšie na trhu a druhé si budete môcť zadovážiť za „ľudové peniaze“. Apple Watch SE sú na ceste. Prečítajte si čo by mohli priniesť.

Apple Watch „SE

O túto špekuláciu sa s nami podelil Jon Prosser. Hoci mu to začiatkom týždňa nevyšlo, informácie ktoré dnes zdieľal dávajú zmysel. Podľa jeho zdrojov môže Apple ukázať dostupné Apple Watch už 15. septembra. Na evente budú predstavené po boku prémiovej verzie Series 6.

Doteraz sa hovorilo, že lacnejší model príde s dizajnom Series 3. Dnešná správa ale tieto fakty vyvracia. Prosser je presvedčený o tom, že inžinieri využijú „platformu“ z Apple Watch Series 4. Dizajn bude teda modernejší, no funkcie značne oklieštené.

K dispozícii majú byť 2 veľkostné prevedenia. Menší model poskytne 40mm a väčší 44mm displej. V zozname nižšie sa nachádzajú uniknuté kódové označenia.

Ukrátené o technológie

V Cupertine to urobia naozaj lišiacky. Ten kto nebude chcieť Apple Watch Series 6 nedostane always-on displej. Tak isto sa vo vnútri nebude nachádza EKG (pôvodne ho Apple Watch Series 4 mali). Výkon zabezpečí M9 čip.

Ak sú informácie pravdivé, je to skvelá správa pre všetkých potencionálnych záujemcov. Dizajn Apple Watch Series 3 je predsa len trochu zastaralý a hodil by sa upgrade (aj pre najdostupnejší model).

Tí, ktorí budú chcieť viac technológií pôjdu do drahšej verzie. Podobne to funguje aj pri iPhone 11 vs. iPhone 11 Pro. Cena základných Apple Watch „SE“ by mohla byť na úrovni súčasnej tretej série. Išli by ste do takéhoto zariadenia?

Kódové označenie:

  • Kód: N140S GPS 40mm
  • Kód: N140B Cellular 40mm
  • Kód: N142S GPS 44mm
  • Kód: N142B Cellular 44mm

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple pripravuje počítače s Face ID a podporou 5G
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.