MacBook Air 13″ s procesorom Apple Sillicon M1 a jeho cena

Apple dnes predstavilo vylepšený MacBook Air, ktorý pracuje na ARM platforme Apple Sillicon. Nový čip M1 obsahuje obrovské množstvo benefitov, ktoré zužitkuje bežný spotrebiteľ ale aj profesionál. Len tak pre predstavu, v porovnaní s predchodcom má až o 3,5x výkonnejšie CPU a 5x výkonnejšiu GPU. Náročnejšie procesy, ako strihanie 4K videa alebo hranie hier, nebudú problém.

Počítač sa dočkal prepracovaného displeja, ktorý podporuje P3 farebné spektrum a takisto vylepšenej Face Time kamery. Uhlopriečka sa nezmenila a zachovala rozmer 13,3″ palca. Počítač si môžete zakúpiť v troch farbách a viacerých konfiguráciách.

V tej najvyššej ponúka až 2TB SSD úložiska, ktoré je 2x rýchlejšie než predtým. Základná operačná pamäť RAM poskytuje 8GB, no viete si zakúpiť aj 16GB verziu. Apple ponúka až dve verzie čipu Apple Sillicon M1. Slabšia má 8-jadrové CPU a 7-jadrové GPU, zatiaľ čo tá silnejšia 8-jadrové CPU a 8-jadrové GPU.

Nižšie uvedené ceny pochádzajú z rakúskeho Apple Online Store. Slovenské ceny sa môžu mierne líšiť v závislosti od predajcu, no bavíme sa maximálne o desiatkach eur (vždy sú takmer rovnaké).

Cenník

  • MacBook Air 13″ (slabšia verzia) s 256GB SSD od 1 129€
  • MacBook Air 13″ (silnejšia verzia) s 512GB SSD od 1 399€

Najdrahšia konfigurácia počítajúca so 16GB RAM a 2TB SSD úložiskom vás vyjde na cca 2 319€. Bližšie informácie ohľadom dostupnosti prinesieme v nasledujúcich hodinách alebo dňoch. Nový MacBook Air 13″ bude mať na Slovensku medzi prvými autorizovaný predajca m:zone. Sledujte jeho stránku a zostaňte naladení!

Prečítajte si tiež  WhatsApp prinesie novinku, ktorou iMessage disponuje už roky. Pripravte sa na animovaných avatarov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.