MacBook Air s ARM procesorom M1

Prvým predstaveným počítačom s ARM procesorom Apple Sillicon M1 je MacBook Air 13″. V porovnaní s predchodcom má až o 3,5x rýchlejšie CPU, 5x rýchlejšie GPU, 2x rýchlejšie SSD a mnoho ďalšieho.

Budúci majiteľ sa môže tešiť na neuveriteľný výpočtový výkon. Bez zaváhania zvládne pracovať v aplikácii Lightroom, strihať niekoľko 4K videí súčasne a hrať najrôznejšie hry s vysokým FPS. Nový MacBook Air je až 3x rýchlejší ako 98% všetkých predaných notebookov v roku 2019. Neobsahuje žiaden ventilátor a jeho Retina displej podporuje farebné spektrum P3.

Obrovským benefitom bude výdrž batérie. Ako bolo avizované, na jedno nabitie zvládne až 15 hodín prezerania internetových stránok a 18 hodín sledovania videa. To sú doslova neuveriteľné hodnoty, ktoré nás milo prekvapili. Aby toho nebolo málo, video-konferencie si užijete až 2x dlhšie bez nutnosti vyťahovania nabíjačky.

Dobrou správou je, že Apple konečne zapracovalo aj na Face Time kamere. Obsahuje redukciu šumu, detekciu tváre, väčší dynamický rozsah a celkovo lepšiu kvalitu obrazu. Zákazník sa žiaľ musí uspokojiť s rozlíšením 720p.

MacBook Air 13″ je bezpečnejší ako kedykoľvek pred tým a to vďaka špeciálnemu čipu v rámci platformy Apple Sillicon. Samozrejmosťou je prítomnosť senzora otlačkov prstov Touch ID.

Priaznivá ostala aj cena. Tá by mala začínať na úrovni 999$ za základnú verziu (na Slovensku očakávajte čiastku na úrovni cca 1129€). Počítač bude už čoskoro dostupný u vášho autorizovaného predajcu m:zone. Do komentára nám napíšte, ako na vás pôsobí aktualizovaný MacBook Air postavený na platforme Apple Sillicon. Dôverujete mu?

Prečítajte si tiež  Apple Sillicon by mal spôsobiť historický prepad Intel procesorov na trhu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.