MacBook Air s ARM procesorom M1

Prvým predstaveným počítačom s ARM procesorom Apple Sillicon M1 je MacBook Air 13″. V porovnaní s predchodcom má až o 3,5x rýchlejšie CPU, 5x rýchlejšie GPU, 2x rýchlejšie SSD a mnoho ďalšieho.

Budúci majiteľ sa môže tešiť na neuveriteľný výpočtový výkon. Bez zaváhania zvládne pracovať v aplikácii Lightroom, strihať niekoľko 4K videí súčasne a hrať najrôznejšie hry s vysokým FPS. Nový MacBook Air je až 3x rýchlejší ako 98% všetkých predaných notebookov v roku 2019. Neobsahuje žiaden ventilátor a jeho Retina displej podporuje farebné spektrum P3.

- Reklama -

Obrovským benefitom bude výdrž batérie. Ako bolo avizované, na jedno nabitie zvládne až 15 hodín prezerania internetových stránok a 18 hodín sledovania videa. To sú doslova neuveriteľné hodnoty, ktoré nás milo prekvapili. Aby toho nebolo málo, video-konferencie si užijete až 2x dlhšie bez nutnosti vyťahovania nabíjačky.

Dobrou správou je, že Apple konečne zapracovalo aj na Face Time kamere. Obsahuje redukciu šumu, detekciu tváre, väčší dynamický rozsah a celkovo lepšiu kvalitu obrazu. Zákazník sa žiaľ musí uspokojiť s rozlíšením 720p.

MacBook Air 13″ je bezpečnejší ako kedykoľvek pred tým a to vďaka špeciálnemu čipu v rámci platformy Apple Sillicon. Samozrejmosťou je prítomnosť senzora otlačkov prstov Touch ID.

Priaznivá ostala aj cena. Tá by mala začínať na úrovni 999$ za základnú verziu (na Slovensku očakávajte čiastku na úrovni cca 1129€). Počítač bude už čoskoro dostupný u vášho autorizovaného predajcu m:zone. Do komentára nám napíšte, ako na vás pôsobí aktualizovaný MacBook Air postavený na platforme Apple Sillicon. Dôverujete mu?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.