Pokiaľ používa platformu od Apple celá vaša rodina, firma sa vám samozrejme odvďačí, prepracovaným rodinným zdieľaním. Obsahuje množstvo funkcii a tiež výhod, ktoré by ste mali ako používateľ určite poznať. V konečnom dôsledku vám tom môže len ušetriť peniaze a zjednodušiť život.

Rodinné zdieľanie od Apple až pre 6 ľudí

V Cupertine už dávno predstavili svoju formu rodinného zdieľania. Je to prepracovaný systém, ktorý funguje naozaj špičkovo a oplatí sa ho vyskúšať. Môžete ho používať s vašou manželkou, deťmi a teoreticky aj ľuďmi, ktorí nie sú priamymi členmi vašej rodiny (kto to predsa zistí). S týmito osobami je možné zdieľať medzi sebou aplikácie, ktoré ste si jednotlivo zakúpili prostredníctvom internetového obchodu App Store.

- Reklama -

Samozrejme každý si môže vybrať to, čo je ochotný sprístupniť ostatným. Ak máte niečo a nechcete, aby to ktokoľvek druhý používal, dá sa to zakázať. Na druhú stranu ale práve o tom rodinné zdieľanie je. Ľudia sa chcú “podeliť” s ostatnými a na druhej strane získať platený softvér alebo hry zadarmo (ktoré si sami nezakúpili).

Radi by sme potom spomenuli aj možnosti pre rodičov, ktorí tu tiež získavajú určité výhody. Je to napríklad absolútna kontrola nad tým, čo ich deti nakupujú. Pokiaľ daný softvér neschvaľujú, jednoducho im to nedovolia, odmietnutím notifikácie. Okrem toho sú dostupné aj možnosti ako “screen time” a podobne…

Do jedného predplatného sa môže zapojiť viacero členov

Netreba zabúdať ani na to, že vrámci rodinného zdieľania môžete používať všetky predplatené služby, ktoré máte na platforme od Apple aktivované. Je síce pravda, že rodinné zdieľanie napríklad služby Apple Music je o čosi drahšie, no na druhú stranu ide o zanedbateľný rozdiel. Štandardná verzia stojí pre bežného používateľa 5,99€ a rozšírená s prístupom pre 6 ľudí 8,99€ (študent ju môže mať za 2,99€).

Pozrite sa, ako funguje rodinné zdieľanie od Apple.
Pozrite sa, ako funguje rodinné zdieľanie od Apple.

Možno by nebolo zlé povedať aj o tom, že s ľuďmi, s ktorými zdieľate jednotný rodinný účet môžete tiež využívať iCloud úložisko s tým, že každý tu bude pridávať svoje osobné dáta a nikto iný mu do nich nebude môcť nazerať. Všetci členovia rodiny ale budú môcť vidieť to, koľko miesta, ktorý používateľ zaberá (aby bolo všetko fér).

Tak isto sa v prípade rodinného zdieľania nemusíte báť ani toho, že by sa so všetkými ostatnými členmi zdieľali vaše súkromné údaje z iPhonu. SMS správy, iMessage, Fotografie, Videá a všetko ostatné sa viaže len a len na vaše zariadenie. Nikto iný sa sem nedostane.

Na záver vám odporúčame pozrieť si aj toto video od spoločnosti Apple, ktoré v podstate všetko to, čo sme si povedali vyššie zhŕňa v jednoduchom grafickom spracovaní. Do komentára nám napíšte, či využívate/ chcete využívať rodinné zdieľanie skutočne s rodinou alebo s kamarátmi a známymi

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.