Apple prinesie po dlhých rokoch must-have produkt. Reč je o 5,4″ iPhone 12 s najmodernejšími technológiami. Základný model v ponuke bude dostupný po boku väčšej, 6,1″ verzie. Dnes sa môžete pozrieť na veľkostný rozdiel medzi nimi.

iPhone 12 ako dokonalý partner pre ovládanie jednou rukou.

Nový smartfón si vyberáme aj podľa rozmerov. V Cupertine to pochopili a zákazníkom ponúknu 3 veľkostné prevedenia iPhonu 12.

Základ ponuky má tvoriť verzia s 5,4″ displejom. Uprostred budú dva modely so 6,1″ displejom a všetko uzavrie iPhone 12 Pro Max so 6,7″ displejom.

Dnes sa na internete objavili obaly pre iPhone 12 (5,4″) a iPhone 12 Pro (6,1″). Ich rozmery ukazujú, aký bude medzi nimi markantný rozdiel.

Väčší displej už poznáme aj z iPhonu 11 či iPhonu XR. Používatelia sú naň zvyknutí. Ak sa im ale pohodlnejšie ovládajú menšie uhlopriečky, Apple ich zrejme poteší.

Obal pre 5,4″ iPhone 12 ma šírku len niečo cez 65mm a výšku necelých 133mm. Pokiaľ si odmyslíme hrúbku samotného materiálu, dostaneme sa o 1-2 mm nižšie. Veľmi príjemne, nemyslíte?

Ak budete chcieť prémiový smartfón, ktorý sa dá pohodlne ovládať aj jednou rukou, Apple vám ho o pár týždňov prinesie. V dnešnej dobe phabletov je stávka na menšiu uhlopriečku celkom výzva.

Na druhej strane ale viacero prieskumov ukázalo, že ľudom takéto zariadenie celkom chýba. Spojme si to s príjemnou cenou, kvalitnými fotoaparátmi, extrémne výkonným procesorom či 5G konektivitou a máme tu možného rekordéra v oblasti predajov. Nechajme sa prekvapiť.

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.