Apple tento rok predstaví iPhone 12 a iPhone 12 Pro. Pôjde dokopy až o 4 nové, revolučné modely, ktoré prinesú veľmi zaujímavé technológie. Tak ako vždy, teraz sme v období, kedy ešte nemáme v rukách kvalitné úniky (fotografie). Na druhú stranu sme ale zasypávaní veľkým množstvom konceptov. Ten posledný, ktorý si môžete pozrieť dnes, má okrem iného aj Touch ID!

Pozrite sa na fantastický koncept iPhone 12 s Touch ID v displeji!

Každý si predstavuje ideálny smartfón ináč. To je prirodzené. Predsa len máme odlišné priority. Budúca generácia vlajkových lodí príde s úplne novým dizajnom. Ten sa bude po troch rokoch konečne líšiť od toho, čo zaviedol iPhone X. Samotné tvary budú samozrejme podobné, ale napríklad okraje budú ostré a nie zaoblené tak, ako je to dnes.

- Reklama -

Veľa sa hovorilo aj o tom, že by v roku 2020 konečne mohol zmiznúť notch pre Face ID. Technológia si vyžiadala svoju daň na displeji, ktorú mnohí kritizujú. V tomto prípade sa ale objavuje otázka, ako by sa dala nahradiť?

DBS Designing Team, to vyriešil pomocou staro-novej technológie Touch ID, ktorá by mohla byť zakomponovaná priamo v dotykovej ploche (Apple má na to množstvo patentov). Podobné riešenie už dlhšiu dobu ponúka napríklad Samsung. Je to niečo iné, ale zároveň stále veľmi účinné.

Pozrite sa na fantastický koncept iPhone 12 s Touch ID v displeji!
Pozrite sa na fantastický koncept iPhone 12 s Touch ID v displeji!

Rendery, na ktorých môžete vidieť iPhone 12 ukazujú veľmi štíhli dizajn a zároveň displej na celej prednej ploche. Okrem toho nesmieme zabudnúť ani na množstvo šošoviek na zadnej strane, vrátane ikonky 5G, ktorá naznačuje podporu najrýchlejšej mobilnej siete.

Dopĺňanie energie, tohto konceptu, zabezpečuje USB-C a tiež rýchle, bezdrôtové nabíjanie. Okrem týchto detailov je vo vnútri skrytý mimoriadne výkonný procesor Apple A14 Bionic, ktorý bude podľa posledných únikov rekordne výkonný. Čo na to poviete vy? Nám sa to veľmi páči!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.