Hoci Apple nikdy nezverejňuje testovacie verzie produktov, na ktorých v minulosti pracovalo, raz muselo urobiť výnimku. Stalo sa to v roku 2012 počas legendárneho súdneho sporu so Samsungom. Verejnosť si tak mohla prezrieť viacero prototypov, ktoré znázorňujú možný dizajn prvého iPhonu 2G (2007). Niektoré sa naň podobajú, iné ani zďaleka.

Prototypy prvého iPhonu

Jeden z najznámejších súdnych sporov v histórii technologických spoločností odkryl niečo, k čomu by sme sa ináč nikdy nedostali. Fotografie znázorňujúce možné dizajnové riešenia prvého iPhonu nám ukazujú, čo predchádzalo finálnemu produktu.

- Reklama -

Ako môžete vidieť v našej galérii sami, existovalo obrovské množstvo prototypov pred tým, než Apple zvolilo tie najvhodnejšie tvary. iPhone 2G dostal jednoduchý zaoblený dizajn s hrubým kovovým rámčekom a 3,5″ LCD displejom bez prednej kamery.

V Cupertine sa ale hrali aj s úplne inými možnosťami. Niektoré dokonca silno pripomínajú iPhone 4, ktorý sa dostal do predaja až o tri roky neskôr. Návrhy majú rôznorodé riešenia. Niektoré tvary sú dokonca úplne uletené a nepoznáme ich zo žiadnych iných „jablkových zariadení“.

Napriek tomu je to však vo väčšine prípadoch tradičná škola Jonyho Iva. Prémiové materiály, elegantný dizajn a luxusné spracovanie. Prvý iPhone vôbec nemusel vyzerať tak, ako vo finále vyzeral. Dnes už to ale hodnotiť nemôžeme, pretože kompetentní vybrali to, čo v danej dobe považovali za najlepšie.

My ich rozhodnutie samozrejme plne rešpektujeme a koniec koncov kvitujeme, pretože dizajn prvého iPhonu bol vo všetkých smeroch výnimočný a úspešný. Stačí sa pozrieť na to, ako sa zmenili tvary smartfónov po roku 2007. Inšpirovala sa skoro všetká konkurencia.

Apple zaviedlo trend, ktorý sa veľmi rýchlo rozšíril do celého sveta a stále patrí medzi jednotku v oblasti dizajnu a technológií. Našli ste medzi obrázkami taký prototyp, ktorý by sa vám páčil viac ako pôvodný iPhone? Napíšte nám do komentára!

iPhone 2G - svetapple.sk
iPhone 2G – svetapple.sk

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.