Prototypy prvého iPhonu

Jeden z najznámejších súdnych sporov v histórii technologických spoločností odkryl niečo, k čomu by sme sa ináč nikdy nedostali. Fotografie znázorňujúce možné dizajnové riešenia prvého iPhonu nám ukazujú, čo predchádzalo finálnemu produktu.

Ako môžete vidieť sami, existovalo obrovské množstvo prototypov pred tým, než Apple zvolilo tie najvhodnejšie tvary. iPhone 2G dostal jednoduchý zaoblený dizajn s hrubým kovovým rámčekom a 3,5″ LCD displejom bez prednej kamery.

Prototyp prvého iPhonuPrototyp prvého iPhonuV Cupertine sa ale hrali aj s úplne inými možnosťami. Niektoré dokonca silno pripomínajú iPhone 4, ktorý sa dostal do predaja až o tri roky neskôr. Návrhy majú rôznorodé riešenia. Niektoré tvary sú dokonca úplne uletené a nepoznáme ich zo žiadnych iných „jablkových zariadení“.

Napriek tomu je to však vo väčšine prípadov tradičná škola Jonyho Iva. Prémiové materiály, elegantný dizajn a luxusné spracovanie. Prvý iPhone vôbec nemusel vyzerať tak, ako vo finále vyzeral. Dnes už to ale hodnotiť nemôžeme, pretože kompetentní vybrali to, čo v danej dobe považovali za najlepšie.

Prototyp prvého iPhonuPrototyp prvého iPhonuMy ich rozhodnutie samozrejme plne rešpektujeme a koniec koncov kvitujeme, pretože dizajn prvého iPhonu bol vo všetkých smeroch výnimočný a úspešný. Stačí sa pozrieť na to, ako sa zmenili tvary smartfónov po roku 2007. Inšpirovala sa skoro celá konkurencia.

Apple zaviedlo trend, ktorý sa veľmi rýchlo rozšíril do celého sveta a stále patrí medzi jednotku v oblasti dizajnu a technológií. Našli ste medzi obrázkami taký prototyp, ktorý by sa vám páčil viac ako pôvodný iPhone? Napíšte nám do komentára!Prototyp prvého iPhonuPrototyp prvého iPhonuInstagram Banner

zdroj

Prečítajte si tiež  iOS 9 má jednu bezpečnostnú chybu, ukážeme ti, ako sa nabúrať do systému bez zadania hesla!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.