Pravdepodobne ste už počuli o tom, že spoločnosť Apple predstavila v iOS 14 úplne novú funkciu sledovania spánku. Aj keď nie je taká prepracovaná ako niektoré dostupné aplikácie, môže byť celkom užitočná na vypracovanie nových spánkových návykov. Pozrite sa na to, ako ju používať.

Spánkový cieľ v iOS 14

Po dlhých rokoch sme sa konečne dočkali. Samotná funkcia je síce iba jednoduchá, no pre bežného používateľa absolútne dostačujúca. V aplikácii Zdravie sa vám vytvárajú štatistiky, ktoré zobrazujú počet prespatých hodín. Tak isto si môžete zapnúť upozornenie na vylepšenie spánkových návykov pomocou pripomienok.

Všetko sa nastavuje cez Rozvrh, kde si dopredu zvolíte svoje ciele. V dnešnom článku vám ukážeme, ako celá novinka v iOS 14 vyzerá v a takisto, ako si ju prispôsobiť. Poďme na to:

Ako nastaviť spánkový cieľ v iOS 14 na iPhone?

  1. Na svojom iPhone otvorte aplikáciu Zdravie.
  2. V pravom dolnom rohu vyberte kartu Prehľadávať .
  3. Z ponuky vyberte položku Spánok.
  4. V sekcii „Váš rozvrh“ klepnite na „Celý rozvrh a možnosti“. Pokiaľ túto funkciu spúšťate po prvýkrát, vyberte „Začíname“.
  5. V časti „Ďalšie podrobnosti“ klepnite na „Cieľ spánku“ a vyberte počet hodín a minút (počas ktorých chcete spať).

Samotný postup si určite zapamätajte (nakoľko je trochu komplikovaný). Po niekoľkých dňoch si možno budete chcieť zmeniť rozvrh alebo čas strávený v posteli. Uistite sa, že všetko je naplánované tak, aby vám to čo najviac vyhovovalo…

Do komentára nám napíšte, čo si o tejto novinke myslíte vy a pokiaľ testuje verejnú beta verziu iOS 14, ako ste s ňou spokojní. Za nás je to dobrý a užitočný nápad, no očakávali sme predsa len trochu sofistikovanejšie prevedenie. Kto vie, možno na tom v Apple v dohľadnej dobe ešte zapracujú. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  iPhone každej dizajnovej generácie vs. tekutý dusík. Dokáže to niektorý z modelov prežiť?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.