Spoločnosť Apple aktualizovala svoj dosluhujúci operačný systém pre iPhone a iPad na verziu iOS 13.6.1. Netrvalo dlho a dočkali sme sa aj veľkého porovnania s predchodcom iOS 13.6 v rámci rýchlosti na viacerých modeloch. Pozrite sa na to, ako sa aktuálnej verzii darilo…

Pozrite si iOS 13.6.1 vs iOS 13.6 v rýchlostnom teste!

Je už skoro zvykom, že firma sľubuje pri každom svojom update lepšiu stabilitu, rýchlosť a výdrž batérie. Žiaľ, dlhé roky sme svedkami toho, že to nebýva celkom pravda. Vďaka dnešnému porovnaniu iOS 13.6.1 vs. iOS 13.6 v oblasti rýchlosti vieme, kto je na tom lepšie.

Autor testu nepoužil najnovší hardvér, pri ktorom bývajú zmeny len veľmi ťažko pozorovateľné. Vybral si predovšetkým staršie zariadenia s početnejším zastúpením medzi používateľmi. Reč je o iPhone SE prvej generácie, iPhone 6S, iPhone 7, iPhone 8 a iPhone XR.

Najmladší model z vyššie spomenutých bol predstavený v roku 2018 a najstarší dokonca v roku 2015. Rozdiely sa tu teda mohli prejaviť výrazne. Najviac ich bolo cítiť pri spúšťaní iOS 13.6.1. Na väčšine iPhonoch sa novinka načítala o poznanie skôr. Netreba však očakávať žiadne zásadné vylepšenia. Pri bežnom používaní by ste to možno ani nepostrehli.

Na rade bolo otváranie jednotlivých appiek. Niektoré fungovali lepšie a rýchlejšie s iOS 13.6, iné zase s iOS 13.6.1. Opäť boli ale „odchýlky“ len minimálne a relatívne „rovnomerné“.

Vo finále teda môžeme prehlásiť, že aktualizácie sú si v tejto oblasti veľmi podobné a samotný rýchlostný test nezaznamenal žiadne zásadné zmeny. Tie by sa mohli prejaviť pri teste výdrže batérie, ktorý sa už pripravuje. Ako zatiaľ aktualizácia funguje u vás? Napíšte nám do komentára.

Prečítajte si tiež  Poznáme cenovku iPhonu 14. Koľko zaplatíme za základný model?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.