V Cupertine sa neustále snažia vylepšovať a zdokonalovať svoje softvérové služby. Výnimkou nie je ani iOS, ktorý síce v aktuálnej verzii dosluhuje, no stále je čo opravovať. Jablková spoločnosť práve vydala novú verziu 13.6.1. To isté platí aj pre iPadOS. Pozrite sa čo je nové!

Apple vydalo aktualizáciu iOS a iPadOS 13.6.1

Pokiaľ vás trápia problémy alebo chyby, ktoré sa ocitli v iOS 13.6, dnešným dňom sa ich môžete definitívne zbaviť. Aktualizácia s označením „13.6.1“ síce nie je veľká, no určite bude účinná.

Novinka dokáže napraviť nedostatok, ktorý u viacerých používateľov spôsoboval nepotrebné ukladanie niektorých systémových súborov. Pamäť sa tým pádom plnila „zbytočnosťami“ a nebola dostupná pre iné, dôležitejšie účely. Vyššie spomínané súbory sa vďaka aktualizácií pri celkovom zaplnení automaticky odstránia…

Okrem toho sa vývojári zamerali aj na záhadné zelené displeje, o ktorých sme vás dávnejšie informovali v tomto článku. Zvláštna chyba sa síce objavovala len zriedkavo, no majiteľov dosť potrápila (pretože nevedeli, či sa nejedná o hardvérové poškodenie).

iOS 13.6.1 samozrejme opravuje a vylepšuje aj iné veci, o ktorých sa v oficiálnej poznámke nepíše. Očakáva sa, že po aktualizácií bude vaše zariadenie rýchlejšie, stabilnejšie a energeticky úspornejšie. Samozrejme, ako sme už boli viackrát svedkami, nie vždy je to celkom pravda.

Jedná sa o jednu z posledných aktualizácií trinástej generácie tohto mobilného operačného systému pre iPhone a iPad. Už o niekoľko mesiacov ho vystrieda iOS 14, ktorý je v pokročilom štádiu beta testovania. Tešíte sa?

zdroj

Prečítajte si tiež  Pozrite si iOS 13.6.1 vs iOS 13.6 v rýchlostnom teste!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.