V Cupertine sa neustále snažia vylepšovať a zdokonalovať svoje softvérové služby. Výnimkou nie je ani iOS, ktorý síce v aktuálnej verzii dosluhuje, no stále je čo opravovať. Jablková spoločnosť práve vydala novú verziu 13.6.1. To isté platí aj pre iPadOS. Pozrite sa čo je nové!

Apple vydalo aktualizáciu iOS a iPadOS 13.6.1

Pokiaľ vás trápia problémy alebo chyby, ktoré sa ocitli v iOS 13.6, dnešným dňom sa ich môžete definitívne zbaviť. Aktualizácia s označením “13.6.1” síce nie je veľká, no určite bude účinná.

- Reklama -

Novinka dokáže napraviť nedostatok, ktorý u viacerých používateľov spôsoboval nepotrebné ukladanie niektorých systémových súborov. Pamäť sa tým pádom plnila “zbytočnosťami” a nebola dostupná pre iné, dôležitejšie účely. Vyššie spomínané súbory sa vďaka aktualizácií pri celkovom zaplnení automaticky odstránia…

Okrem toho sa vývojári zamerali aj na záhadné zelené displeje, o ktorých sme vás dávnejšie informovali v tomto článku. Zvláštna chyba sa síce objavovala len zriedkavo, no majiteľov dosť potrápila (pretože nevedeli, či sa nejedná o hardvérové poškodenie).

iOS 13.6.1 samozrejme opravuje a vylepšuje aj iné veci, o ktorých sa v oficiálnej poznámke nepíše. Očakáva sa, že po aktualizácií bude vaše zariadenie rýchlejšie, stabilnejšie a energeticky úspornejšie. Samozrejme, ako sme už boli viackrát svedkami, nie vždy je to celkom pravda.

Jedná sa o jednu z posledných aktualizácií trinástej generácie tohto mobilného operačného systému pre iPhone a iPad. Už o niekoľko mesiacov ho vystrieda iOS 14, ktorý je v pokročilom štádiu beta testovania. Tešíte sa?

zdroj

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

4 KOMENTÁRE

  1. Včera som našiel na IPade upozorneniena aktualizáciu, tak som dal inštalovať. Verzia sa stiahla ale inštalácia sa nespustila a nedá sa spustiť ani manuálne (voľba je neprístupná). Stále je upozornenie na verziu. Neviete mi poradiť čo robiť?

  2. iOS 13.6.1 som si na moj iPhone 7 Plus úspešne vcera nainštaloval a moj iPhone ide podla môjho názoru velmi svizne cize hodnotím tuto aktualizáciu velmi pozitívne v každom smere. A na iOS 14 sa uz teraz velmi tesim, vyzera to byt skvelo prepracovaný system s veľkou porciou noviniek ?

    • Ďakujeme za informáciu, my testujeme 13.6.1 na 8 Plus a nespozorovali sme moc rozdielov. Čo sa týka iOS 14 tak to sa máš určite na čo tešiť. Z našich skúseností je to skvelý systém 🙂

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here