Od predstavenia nového iPadu Air 4. generácie prešlo 10 dní. Jedná sa o zariadenie, ktoré si ešte nemôžete zakúpiť. Dostupné má byť až v októbri. Momentálne sa dostalo do rúk iba niekoľkým šťastlivcom. Pozrite si cenné hands-on videá, ktoré vám priblížia dizajn a funkcie.

iPad Air 4. generácie je must-have tablet

Po dlhšej dobe máme opäť pocit, že kúpa iPadu dáva zmysel. Nový model Air je stelesnením toho, čo malo byť v ponuke už niekoľko rokov. Obsahuje mix tých najlepších funkcií z modelu Pro, za relatívne rozumné peniaze. Pochopiteľne tu určité technológie chýbajú. Vzhľadom na atraktívnu cenovku mu to ale radi prepáčime.

Na videách nižšie si môžete užiť moderný dizajn. Aj keď sú tieto tvary na trhu už 2 roky, do dostupných zariadení sa dostávajú až teraz. Netvrdíme, že zaoblené hrany nie sú „cool“. Po takmer ôsmych rokoch predaja si ale zaslúžili obmenu.

Na iPade Air 4. generácie je špecifické, že si ho viete zakúpiť až v piatich odlišných farbách. Na výber je nebesky-modrá, zelená, ružovo-zlatá, strieborná a vesmírne šedá. Každá má niečo do seba a určite si nájde svoju cieľovú skupinu.

Zaujímavé je, že Apple tu ušetrilo na biometrických senzoroch. Namiesto Face ID použilo zastaralé Touch ID umiestnené v uspávacom tlačidle. Ťažko teraz hodnotiť, do akej miery je toto riešenie praktické, respektíve nepraktické. Napíšte nám do komentára čo si o tom myslíte vy.

Ak máte záujem o nový iPad Air 4. generácie, slovenský autorizovaný predajca m:zone už umožňuje predobjednávky. Akonáhle príde na trh, získate ho medzi prvými.

Ceny iPadu Air 4. generácie

  • iPad Air 4. generácie Wi-Fi (64GB) – 649€
  • iPad Air 4. generácie Wi-Fi (256GB) – 819€
  • iPad Air 4. generácie Wi-Fi + Cellular (64GB) – 789€
  • iPad Air 4. generácie Wi-Fi + Cellular (256GB) – 959€
Prečítajte si tiež  iPhone vraj spôsobil pád Egyptského lietadla a zabil 66 ľudí!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.