Spoločnosť Apple pripravuje „v tajnosti“ zariadenie, o ktorom sme v poslednom čase získali relatívne veľa informácií. Dizajnér Xhakomo Doda sa preto rozhodol, že vytvorí realistický koncept Apple Glass, ktorý nám rozširuje predstavy o tom, ako by mohol tento produkt vyzerať. Čo poviete?

Pozrite si štýlový koncept Apple Glass

Samotné zariadenie bude uvedené na trh buď koncom roka 2021 alebo začiatkom 2022. Všetko závisí od toho, ako sa podarí dať dokopy vývoj, výrobu, dizajn atď. Zo strany Apple by malo ísť o očakávanú revolúciu. Samozrejme, že niečo podobné už vo svete existuje. Cupertisnký gigant to ale všetko zabalí do pekného dizajnu, s dostupnou cenovkou (499$/ 549€) a v neposlednom rade zaujímavými technológiami a funkciami.

Apple Glass budú mať pravdepodobne len priehľadné sklá. Uniknuté informácie napovedajú, že sa v každom z nich bude nachádzať vstavaný displej a takisto bude môcť používateľ siahnuť aj po dioptrických šošovkách. Nový koncept presne takýto dizajn ukazuje. Všetko je tu zakomponované veľmi elegantne a decentne v minimalistických tvaroch.

Pozrite si štýlový koncept Apple Glass. Nosili by ste takéto okuliare?

LiDAR skener a vymeniteľné časti

Okrem vyššie vymenovaných technológii hovoril Jon Prosser v nedávnom video o implementácii LiDAR skeneru, ktorý nájdeme v iPade Pro 2020 a onedlho aj v iPhone 12 Pro/12 Pro Max. Koncept túto technológiu zohľadňuje a takisto sem pridal aj kameru či mikrofón.

Hlavná „hardvérová“ časť, ktorá by mala predstavovať srdce okuliarov je tu zakomponovaná veľmi šikovne a musíme povedať, že nás vôbec neruší tak, ako niektoré „inteligentné“ okuliare (dnes dostupné), ktoré nepoznajú pojem „elegantný dizajn“.

Apple Glass by mohli byť aj plne modulárne. V princípe by sme tak dostali základnú časť, ktorá by predstavovala hardvér a šošovky, no a k nej vymeniteľné časti rámu. Tie by Apple predávalo v rôznych farebných a materiálových prevedeniach, vďaka čomu by boli Apple Glass mimoriadne exkluzívne.

Pozrite si štýlový koncept Apple Glass. Nosili by ste takéto okuliare?

Ako sme už uviedli niekoľkokrát, v tomto prípade sa jedná iba o koncept. Podoba Apple Glass zatiaľ neunikla na internet a vzhľadom na to, že Apple má ešte minimálne jeden a pol roka na dokončenie tohto projektu, možno ani sami v spoločnosti nevedia ako bude produkt vo finále vyzerať.

Tak či onak, tento koncept, ktorý vychádza z únikov a fantázie autora sa nám veľmi páči a keby ho Apple predstavilo, po dizajnovej stránke by nám to vôbec neprišlo „zvláštne“. Je elegantný, čistý a nadčasový. V skratke presne taký, ako očakávame. Tešíte sa na Apple Glass?

Pozrite si štýlový koncept Apple Glass. Nosili by ste takéto okuliare?
Pozrite si štýlový koncept Apple Glass. Nosili by ste takéto okuliare?
Pozrite si štýlový koncept Apple Glass. Nosili by ste takéto okuliare?
Prečítajte si tiež  iPhone 6 nemá absolútne žiaden problém so 4K videom!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.