Vlastnenie iPhonu či iného Apple zariadenia už v dnešnej dobe nie je ničím výnimočným. Na druhej strane, ale stále platí, že po jablkových produktoch je vysoký rovnaký dopyt hlavne kvôli ich popularite. To naznačuje aj nový prieskum, ktorý potvrdzuje obľúbenosť smartfónov s logom nahryznutého jablka najmä medzi mladými používateľmi.

Podľa prieskumu, o ktorý sa postaral portál Piper Sandler, je Apple stále najpopulárnejšou značkou smartfónov a smart hodiniek medzi tínedžermi a mladými používateľmi a zrejme to tak aj poriadne dlhú dobu zostane. Prieskum ukázal, že 87 % používateľov do 20 rokov má iPhone a až 88 % si plánuje kúpiť iPhone ako svoj ďalší smartfón. Pre technologického giganta z Cupertina ide z dlhodobého hľadiska o fantastické správy.

Počet tínedžerov s iPhonom sa od minulého roka nezmenil, no za poslednú dekádu sa zvýšil viac než rapídne. V roku 2013 malo iPhone len 55 % členov sledovanej skupiny, zatiaľ čo 24 % vlastnilo smartfón s operačným systémom Android. Ide tak o obrovský nárast.

iPhone a Apple Watch sú stále jednotkou medzi mladými

Hodinky Apple Watch sa tiež radia na vrchné priečky popularity, aj keď nie v takom pomere ako iPhone. Momentálne vlastní hodinky Apple Watch 34 % respondentov a ďalších 10 % si ich chce kúpiť v najbližších šiestich mesiacoch. Apple je najviac preferovanou značkou hodiniek, ktorá prekonala Rolex, Casio, Garmin alebo Cartier.

Zaujímavé je, že do výskumu sa dostali aj renomované značky hodiniek a nie iba tie, ktoré pochádzajú od výrobcov spotrebnej elektroniky.

Prieskum Piper Sandler
Zdroj: Piper Sandler

Za zmienku stojí aj platobná platforma Apple Pay, ktorá je najpoužívanejšou aplikáciou na platenie s 42 % používateľmi. Apple Pay bola populárnejšia ako Cash App s 27 %, Venmo s 20 % a PayPal s 10 %.

V čom však spoločnosť Apple zaostáva, je jej hudobná knižnica Apple Music. Tá sa ocitla na druhom mieste, hneď za svojim najväčším konkurentom Spotify, ktorý s prehľadom získal 70 % používateľov.

Ako ste na tom s Apple zariadeniami a službami vy? Ste zástancom jablkových produktov alebo dávate prednosť konkurencii?

Prečítajte si tiež  Google tajne platí Apple za to, že je k dispozícii v iPhone: Ide o extrémnu sumu

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -