Pokiaľ máte radi Apple Watch, tento článok by vás mohol zaujať. Ich predstaveniu predchádzal rozsiahly vývoj. Uskutočňoval sa na viacerých prototypoch. Dnes si môžte pozrieť fotografie jedného z nich. Ešte zaujímavejší je však unikátny maskovací obal.

Prototyp Apple Watch + jeho maskovenie

Zamestnanci spoločnosti Apple pracujú v prísnom utajení. Nejedná sa len o mlčanlivosť ale aj o maximálnu obozretnosť pri všetkých testoch. Pokiaľ by sa vyskytlo akékoľvek pochybenie, automaticky sa vystavujú vyšetrovaniu a prísnym sankciám.

Ak by sme sa vrátili späť do roku 2014, zistíme, že Apple Watch sa podarilo utajiť absolútne dokonalo. Až do dňa, kým neboli predstavené (po boku iPhonu 6/6 Plus), sme nepoznali žiadne bližšie podrobnosti alebo dizajn.

Dôvodov bolo viacero. Hodinky sa v prvom rade začali vyrábať až podstatne neskôr (prvá polovica 2015). Dodávateľské reťazce tak nemali žiadne konkrétne informácie, ktoré by sprostredkovali analytikom alebo leakerom. Opatrní ale boli aj inžinieri.

Pokiaľ z nejakého dôvodu prenášali svoje testovacie prototypy (napríklad na verejnosti), museli sa nachádzať v špeciálnom bezpečnostnom púzdre. To slúžilo na maskovanie dizajnu. Ak trochu prižmúrite oči, možno vám jeho tvar pripomenie dobový iPod Nano (samozrejme s istou dávkou kreativity). Naznačené tu boli dokonca aj tlačidlá hlasitosti či Home Button.

Samotný prototyp sa veľmi nelíši od finálnej verzie. Ako materiál bola použitá nehrdzavejúca oceľ a na boku môžete vidieť digitálnu korunku. Tak či onak, tento kúsok sa mal zlikvidovať spolu so všetkými ostatnými zariadeniami. Ako to už ale býva zvykom, nejakým spôsobom sa zachoval a my sa tak môžeme pozrieť na kúsok cennej histórie…

zdroj

Prečítajte si tiež  Posledná šanca na nákup Apple Watch Series 8 a Apple Watch Ultra v zľave tesne pred Vianocami
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.