Pokiaľ sledujete dianie okolo spoločnosti Apple naozaj podrobne, určite viete, že v prípade novej generácie operačného systému macoS Big Sur bol zvolený prepracovaný dizajn všetkých ikoniek. Do iOS 14 sa táto zmena zatiaľ nedostala. Napriek tomu sa teraz môžete pozrieť na to, ako by vyzerala.

Ikony z macOS Big Sur v iOS 14!

Používateľské rozhranie sa neustále mení. Niekedy sú dizajnové odlišnosti výrazné, inokedy ich ani nespozorujete. V tomto prípade sme niekde na pol ceste. Nové ikony v macOS Big Sur síce využívajú hravú grafiku so svetlými farbami, no pôsobia trojrozmerne či akýmsi nafúknutým dojmom.

Nie každému sa toto vylepšenie páči a veľa ľuďom pripomína skeumorfizmus používaný naposledy pri iPhoneOS 1 – iOS 6. V skutočnosti sa však jedná o úplne iný štýl. Grafika sa pokúša kombinovať neumorfizmus a expresivitu.

Niektoré z obrázkov v tomto dizajne sa dokonca nachádzajú aj v iOS 14, no nájdete ich len ako súčasť aplikácií. Ikony na domovskej ploche vyzerajú takmer vo všetkých prípadoch rovnako ako pri iOS 13. O dnešné zábery sa postaral Majin Bu.

Nejedná sa o žiadnu grafiku vo Photoshope alebo inom programe. V skutočnosti sa pozeráte na tweak „Mobile Sur“ pre SnowBoard zo Cydie. Niečo podobné si teda viete nainštalovať aj vy do svojho iPhonu v prípade, že používate Jailbreak.

Do komentára nám napíšte, ako na vás tento dizajn pôsobí. Náš skromný názor je taký, že Apple v macOS Big Sur iba ukázalo, akým smerom bude pokračovať pri ostatných operačných systémoch. Podobné „vylepšenia“ môžu prísť už na budúci rok v iOS 15/iPadOS 15. Nechajme sa prekvapiť… Brali by ste?

zdroj

Prečítajte si tiež  Na internet unikli formy iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.