Prakticky na dennej báze nám do redakcie chodia dotazy od vás, našich čitateľov, aký iPhone si z aktuálnej ponuky vybrať. Apple totiž predáva hneď viacero prevedení a generácií súčasne, čo môže byť pre niekoho mätúce. Našou najčastejšou odpoveďou je, že v pomere cena vs protihodnota jasne vyhráva starší iPhone 13, ktorý môžete kúpiť v zľave za výbornú cenu. V tomto článku vám vysvetlíme prečo.

Spoločnosť Apple rok čo rok predstavuje nové mobilné zariadenia, ktoré majú tie „najlepšie“ funkcie na svete. Aj keď si už myslíme, že firma nemá čo ponúknuť, vždy v septembri vyrukuje s prekvapením, ktoré zaujme fanúšikov z celého sveta. To, že je tento výrobca lídrom vo svojom odvetví má však ešte jednu zásadnú výhodu. Jeho zariadenia starnú veľmi pomaly. Pekným príkladom je iPhone 13.

Tento model, ktorý sa dnes oficiálne predáva od 899 €, avšak po kliknutí na tento odkaz ho získate za 689 €, nepatrí medzi tie najnovšie, no po stránke technológii mu vôbec nič nechýba. iPhone 13 má veľmi výkonný procesor A15 Bionic, ktorý bude podporovať najnovšie aktualizácie operačného systému iOS ešte aj v roku 2027 a zároveň ponúka špičkový displej s vysokým rozlíšením, dva kvalitné zadné fotoaparáty či skvelú výdrž batérie, ktorú zabezpečuje až 3 227 mAh akumulátor.

iPhone 13 má plno moderných funkcií, ktoré dostanete za fantastickú cenu 

iPhone 13 mini
Zdroj: YouTube / Tim Schofield

Pokiaľ sa dokážete odosobniť od toho, že iPhone 13, ktorý si kupujete nie je úplnou novinkou, no zameriate sa len na jeho inovácie, tak budete toto zariadenie absolútne milovať. Jeho kompaktný hranatý dizajn zabezpečí, že sa vám pri páde na zem nerozbije a pomôže tomu aj špeciálna ochrana displeja Ceramic Shield, ktorou je toto zariadenie štandardne vybavené.

A keď už sme pri displeji, jeho najväčšou slabinou je snáď len 60 Hz obnovovacia frekvencia. Na druhej strane sa môžete tešiť na špičkové farby, o ktoré sa postará OLED technológia a taktiež vysoký jas, perfektnú úspornosť, vysoký kontrastný pomer a samozrejme odomykanie prostredníctvom skenovania tváre Face ID.

Pokiaľ ste doposiaľ používali Touch ID, novšia technológia povýši nie len bezpečnosť, ale aj celkový zážitok z používania zariadenia. Je to skrátka návykové a prakticky neexistuje možnosť, ako skenovanie tváre oklamať.

iPhone 13 v zelenej farbe Alpine Green zo zadnej strany
Zdroj: Unsplash / Vựa Táo

Ako sme už napísali vyššie, iPhone 13 má vo svojej zadnej časti dva fotoaparáty (širokouhlý a ultraširokouhlý), ktoré síce majú iba 12 Mpx rozlíšenie, no každý kto sa vyzná vie, že tento parameter kvalitu výsledného zábery vôbec neovplyvňuje. Robí to naopak clona či kvalita snímača a tie má iPhone 13 na špičkovej úrovni.

Prečítajte si tiež  Google prekladač vie do slovenčiny preložiť text odfotený telefónom v reálnom čase.

S telefónom nemusíte fotiť iba rekreačne. Vďaka perfektným vlastnostiam pri vytváraní nočných záberov, či panorámam s ním vzniknú aj krásne fotky na Instagram alebo do vášho rodinného albumu. Navyše vie natáčať aj 4K video pri 60 FPS a to je samozrejme po celý čas stabilizované na úrovni senzora. Vďaka tomu získate dokonalé plynulé zábery, ktoré nebudú nijako roztrasené.

iPhone 13 mini je menší a lacnejší. O nič ale neprišiel 

iPhone 13 mini
Zdroj: Trusted Reviews

Obrovským bonusom je, že keď vám nevyhovuje 6,1″ displej, ale chcete niečo kompaktné, čo bude mať bližšie ku 4,7″ iPhonom, ktoré ste možno používali / používate doteraz, Apple má stále v predaji alternatívu, v podobe drobného iPhonu 13 mini. Ten má 5,4″ displej, no po technologickej stránke je úplne rovnaký, ako iPhone 13.

Obávať sa v tomto prípade nemusíte ani slabej výdrže batérie, nakoľko iPhone 13 mini ponúka na svoje rozmery relatívne veľký, až 2 446 mAh akumulátor. Vďaka tomu zvládne bez problémov celý deň na jedno nabitie, pričom energiu môžete dopĺňať rýchlo cez 20 W adaptér, alebo bezdrôtovo cez 7,5 W Qi podložku, respektíve 12 W cez MagSafe.

No a cena? iPhone 13 mini nie je iba menší, ale aj lacnejší, ako jeho väčší braček. V bežnom predaji sa ponúka za 799 €, avšak po kliknutí na tento odkaz ho kúpite už od 630 €. Vďaka tomu budete mať špičkové zariadenie, ktoré vám vydrží celé roky, za veľmi rozumné peniaze. Jeho nákup určite nebudete ľutovať.

iPhone 13 je ten najlepší iPhone pre vás

iPhone 13 v čiernej farbe v ruke používateľa
Zdroj: Unsplash / Jeremy Bezanger

iPhone 13 vás zrejme neohromí svojou technologickou výbavou. To čo by vás na ňom ale mohlo zaujať je neuveriteľná komplexnosť, elegancia a hlavne spoľahlivosť, ktorú získate za priaznivú cenu.

Tento telefón vás v štichu jednoducho nenechá a prakticky pri každej aktivite, v rámci ktorej ho budete používať, sa vám pokúsi ponúknuť to najlepšie, čo má k dispozícii. Krásne fotí, má výborný výkon a pri úspornejšom režime zvládne bez zásadných problémov aj dva dni na jedno nabitie.

Navyše budete používať zariadenie od spoločnosti Apple, ktoré sa bude tešiť z podpory najnovších operačných systémov ešte aspoň 3 – 4 roky. Aj keď teda nejde o novinku, stále je to veľmi horúci adept na to, aby ste si ho vybrali. Koniec koncov, na Slovensku patrí medzi najpredávanejšie zariadenia vo svojej triede aj v roku 2023. A to zrejme nie je náhoda.

Prečítajte si tiež  Nové zabezpečenie Apple ID v iOS 9.3 Beta 6

Nezabudnite na kvalitný kryt od Loopi

Zdroj: Loopi

Nakoniec chceme dať do pozornosti aj e-shop Loopi.sk, na ktorom nakúpite široký sortiment príslušenstva pre Apple zariadenia. Nižšie sme vybrali štyri druhy krytov, ktoré sú kompatibilné s iPhonom 13 aj iPhonom 13 mini (v ponuke nájdete aj iné modely) a ponúknu vám vysokú odolnosť za skvelú cenu. Veľkou výhodou je aj možnosť platiť prostredníctvom Apple Pay. Tak na čo ešte čakáte?

ryty pre iPhone 13

Kryty pre iPhone 13 mini

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Môže ťa zaujímať
- Reklama -