Príchod nového modelového radu iPhone 14 sa deň za dňom približuje, s čím idú ruka v ruke aj nové zistenia. Ako vieme, spoločnosť Apple tento rok odstihne najmenšieho figuranta v podobe iPhonu mini a nahradí ho populárnejšou väčšou verziou v podobe iPhonu Max. V prípade zvyšku nových vlajkových lodí sa dočkáme štandardnej verzie iPhonu 14 a dvojice prémiových modelov iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max.

Prečítajte si tiež  Nové farebné prevedenie, 30W nabíjanie a ďalšie novinky. Čo všetko prinesie iPhone 14?

Jednou z najčastejších otázok, ktorá vystupuje na povrch je ako Apple zakročí v prípade kapacít úložiska pre nové modely. Pôvodne sa odhadovalo, že by sa Pro modely mohli vytasiť s rekordnou kapacitou 2TB, no odhady poukazujú na rovnaký scenár, akého sme sa dočkali minulý rok.

Ak by sa menila maximálna kapacita, logicky by bolo možné predpokladať, že sa upgradu dočkajú aj „entry“ modely. Základná možnosť v podobe 128GB však ostane v ponuke aj naďalej a to ako v prípade iPhonu 14, tak aj v prípade iPhonu 14 Max.

iPhone 14, iPhone 14 Plus / Max, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max
Zdroj: EverythingApplePro

Kapacita úložiska nových modelov bude vyzerať takto: 

  • iPhone 14 – 128GB, 256GB, 512GB
  • iPhone 14 Max – 128GB, 256GB, 512GB
  • iPhone 14 Pro – 256GB, 512GB, 1TB
  • iPhone 14 Pro Max – 256GB, 512GB, 1TB

V prípade úložiska by teda žiadne zmeny nastať nemali. To ale neznamená, že nový modelový rad neprinesie žiadne zaujímavé novinky. Okrem nových farebných prevedení sa môžeme tešiť aj na novú obrazovku, ktorá dostane v modeloch Pro namiesto kontroverzného Notchu výrez v tvare pilulky.

V novej generácii by sme sa mali dočkať aj funkcie Always-On Display, ktorú poznáme z hodiniek Apple Watch. Nebude chýbať ani lepší 48 MP fotoaparát a novinky z iOS 16 určené pre nové modely. Ak Vás zaujímajú všetky novinky týkajúce sa pripravovanej rady smartfónov, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok o iPhone 14, ktorý neustále dopĺňame o nové zistenia.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 síce dostane rovnaký čip ako iPhone 13, no jeho výkon bude vyšší. Ako je to možné?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -