Spoločnosť Apple nám presne za týždeň predstaví úplne nový iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max, ktorý dostane prepracovaný dizajn, výkonnejší hardvér a pravdepodobne aj novú cenovku. Už dlhšiu dobu sa polemizuje nad tým, či bude toto zariadenie v porovnaní s predchádzajúcou generáciou drahšie alebo nie. Na túto otázku nám ale predčasne odpovedala čínska stránka Mydrivers, kde sa objavili tamojšie ceny.

Aj keď musíme brať každý únik s rezervou, ten posledný pôsobí pomerne dôveryhodne. Pokiaľ prepočítame všetky ceny na eurá, tak zistíme, že nový iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max bude podstatne drahší než minuloročný predchodca. Priplatíme si aj stovky eur.

iPhone 14 Pro Max a jeho čínska cena

iPhone 14 Pro Max v grafitovej farbe a iPhone 14 Pro v striebornej farbe
Zdroj: Cgtrader / Madmix

Aby sme boli presnejší vlajková loď so 6,7″ always-on displejom má v Číne začínať na čiastke cca 1450 eur so 128 GB úložiskom, pričom väčší 256 GB variant bude stáť 1560 eur a 512 GB až 1760 eur.

Prečítajte si tiež  Muž potajomky sledoval polohu svojej priateľky cez Apple Watch. Zatkla ho polícia

Absolútnym vrcholom ponuky bude iPhone 14 Pro Max s 1 TB úložiskom, za ktorý si má spoločnosť Apple pýtať šialených 2000 eur. To je až o 170 eur viac ako pri 1 TB iPhone 13 Pro Max v čase uvedenia na trh. Dnes tento model s rovnakou kapacitou získate od 1648 eur.

No a keďže cenový rozdiel medzi iPhonom 13 Pro Max a iPhonom 13 Pro predstavuje zhruba 100 eur, môžeme predpokladať, že ho Apple zachová aj v ďalšej generácii zariadení. Najlacnejší iPhone s označením Pro a 6,1″ displejom bude teda podľa úniku stáť 1350 eur, zatiaľ čo doteraz bola jeho uvádzacia cena „iba“ 1150 eur. V súčasnosti kúpite iPhone 13 Pro so 128 GB úložiskom už od 999 eur.

Všetko môže byť aj ináč 

iPhone 14 dátum predstavenia
Zdroj: Komunita

Ešte raz zdôrazňujeme, že v tomto prípade ide stále len o únik a nie oficiálne informácie od spoločnosti Apple.

Zdražovanie na úrovni 200 eur je v súčasnej ekonomickej situácii mimoriadne riskantné a z nášho pohľadu je nepravdepodobné, že sa na takýto krok technologický gigant z Cupertina podujme. Na strane druhej, vylúčiť to nemôžeme.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy a či by ste si pri týchto cenách iPhone 14 Pro alebo iPhone 14 Pro Max vôbec kúpili. Mieria totiž do extrému.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here