Apple je spoločnosť, ktorá ponúka naozaj fantastické služby, ktoré ti len tak nijaká iná firma na tomto svete neponúkne. Akonáhle príde iOS 10 určite sa tu zaradí aj nová aplikácia iMessage, ktorá dostala toľko zmien, že môže konkurovať ktorejkoľvek inej chatovej platforme. Apple týmto určite dorovnalo Snapchat, Messenger a tiež WhatsApp. Prečo ale nové správy nemáme na Androide? My to vieme!

iMessage len pre iOS?

Apple ponúka fantastické funkcie už dlhé roky a vždy dokáže prekvapiť tým, ako dokonalo dokáže časom využiť potenciál svojich vlastných služieb. Tento rok určite prišlo na iMessage, pretože nová aplikácie pre správy dostala kompletné nový dizajn, kopu noviniek, zmien a inovácií, ktoré dopomôžu k tomu, aby sa nám na našich iPhonoch, iPadoch či Macoch medzi sebou ešte lepšie písalo a aby to bol tak trochu zážitok. Prečo ale nemôžeme takéto správy posielať aj našim známym, kamarátom či frajerkám, ktoré majú Android? Pre Apple by to bolo obrovské miesto, kde môže rozširovať svoje služby.

- Reklama -

Hoci iOS používa dnes až 1 miliarda aktívnych zariadení, väčšina zvyšku patrí Androidu. Trh je teda až neuveriteľne veľký a všetko, čo by bolo potrebné urobiť pre to, aby nás bavilo písať si s niekym cez iMessage aj keď má Samsung, alebo napríklad LG je len priniesť aplikáciu, ktorá by fungovala aj na inej platforme. To ale podľa predstaviteľov Apple nie je také jednoduché. Apple má vraj omnoho lepšiu platformu pre zasielanie správ, ako ktokoľvek iný a tak by sa pri používaní iMessage na Andoride mohlo veľmi ľahko stať, že by to celé skrátka nefungovalo, no a niečo čo nefunguje spolu s Apple jednoducho nejde dokopy.

To by nám aj dávalo celkom zmysel, predsalen spraviť podporu pre pár zariadení, ktoré používajú iOS je určite jednoduchšie ako pre stovky zariadení, na ktorých beží Andorid. Veľmi rýchlo by sa stalo, že by niektoré zariadenia niektoré funkcie novej iMessage nemuseli zvládať a už by vznikol dojem, že Apple nie je schopné urobiť poriadnu aplikáciu pre Android.

iMessage - svetapple.sk

Žeby v tom bolo niečo iné?

To, čo si sa práve dozvedel nám prezradilo Apple. Sú to slová predstaviteľov, ktorí odpovedali na otázky ohľadom tejto témy novinárom, medzi ktorými bol napríklad Walt Mossberg. Každopádne hoci je to oficiálne stanovisko Applu, neznamená to, že hovorí úplne tak pravdu, možno len čiastočne. Ono totižto nemusia fungovať na všetkých zariadeniach, ale určite by sa dali pre menej výkonné zariadenia niektoré náročnejšie funkcie z iMessage odstrániť, kde je teda problém? Podľa nás nie tak úplne v tom, že Apple má dokonalejšiu platformu na zasielanie správ.

Podľa nás tu ide o to, že Apple chce spraviť iOS 10 čo najviac atraktívnym, aj pre tých, ktorí vlastnia Android. Inými slovami, nové posielanie správ cez iMessage môže byť takým „exkluzívnym“ obsahom, ktorý nemá nikto iný, len používateľ iPhonu, iPadu či Macu. Na jednej strane to dáva zmysel, ale na strane druhej tu Apple naozaj veľa stráca, pretože minimálne podľa nás má vylepšená aplikácia obrovský potenciál vo veľkom ukradnúť používateľov napríklad Messengeru či iným aplikáciam, ktoré nám umožňujú komunikovať medzi sebou.

Funkcie, ktoré nám Apple na Keynote predstavilo robia písanie doslova zážitkom a dovolíme si tvrdiť, že sú správy tak veľmi prepracované, že viac ich vylepšiť už asi ani nejde. Viac sa dočítaš napríklad v tomto článku, kde sme rozobrali, čo nová aplikácia prináša a prečo by si sa na ňu mal tešiť aj ty.

iMessage - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.