Aj keď sme na tento fakt upozorňovali niekoľko dní dozadu, mnohí fanúšikovia očakávali predstavenie smartfónu. Namiesto toho sme tu videli „len“ Apple Watch Series 6, Apple Watch SE, iPad Air 4. generácie a iPad 8. generácie. Prečo teda iPhone 12 mešká?

Septembrový event bez iPhonu, aký je za tým dôvod?

Technologický gigant to urobil naozaj lišiacky. Septembrový event sa napokon konal, no nevenoval sa najdôležitejšiemu produktu v ponuke. iPhone 12 príde až v októbri (na ďalšej udalosti).

Ak si myslíte, že je to po prvýkrát, nie je to pravda. Naposledy sa niečo podobné stalo s modelom 4S (predstavený 4. októbra 2011). Deň na to zomrel Steve Jobs.

Tento rok je dôvodom meškania koronavírus. Celá pandémia skomplikovala práce na nových produktoch. Apple navyše trpí problémami v dodávateľských reťazcoch. Aktuálne je všetko pozadu o cca 4-6 týždňov.

Firma chcela zaujať s menej „dôležitými“ zariadeniami

V septembri sa rozhodla usporiadať konferenciu, na ktorej sme videli nové iPady a Apple Watch. Tento event sledovali milióny divákov po celom svete. Väčšina médií nesprávne informovala, že sa dočkáme aj iPhonu 12. Čo myslíte, koľko z prítomných čakalo len na tento smartfón? Určite to nie je malé percento.

Napriek tomu si celý livestream pozreli od začiatku do konca. Aj keď sa týkal omnoho menej dôležitých produktov, v týchto divákoch mohli vyvolať záujem. No a o to tu presne išlo.

Či už ste alebo nie ste s novinkami spokojní, viete o nich takmer všetko. Pokiaľ budete potrebovať v dohľadnej dobe nový tablet, pravdepodobne vás ako prvý napadne iPad. To iste platí aj o Apple Watch.

Od kompetentných išlo o odvážny ťah. Ukázal sa ale ako veľmi úspešný. Do komentára nám napíšte, či sa vám prezentácia páčila alebo preferujete tradičnú Keynote. Za nás je tento nový štýl absolútne perfektný.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 / 15 Pro má ďalší problém, tentokrát s Wi-Fi: Čo sa to deje s Apple?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.