Spoločnosť Apple patrí medzi najväčších výrobcov smartfónov na svete. Jej prístup je však iný, ako pri konkurencii. Namiesto toho, aby táto firma predávala viacero modelov v rôznych cenových kategóriách, ktoré každý rok aktualizuje, Apple sa zameriava výhradne na vlajkové lode. Dostupnejšie alternatívy preto často tvoria staršie iPhony, ktoré však dávajú zmysel aj po rokoch. Pekným príkladom je iPhone 12, ktorý si môžete kúpiť za extrémne výhodnú cenu.

Toto zariadenie prišlo na trh ešte v roku 2020, no dovolím si povedať, že čiastočne predbehlo svoju dobu. Do vienka dostalo revolučný 5 nm procesor A14 Bionic (v iPade 10 sa používa dodnes) a taktiež podporu 5G siete. Okrem toho sa do štandardnej výbavy dostal OLED displej s krásnym zobrazením, oproti iPhonu 11 výrazne vyšším rozlíšením a hlavne vysokou energetickou efektivitou – čierny pixel sa na OLED displeji = vypnutý pixel.

iPhone 12 je navyše vyrobený z hliníka, má odolnosť voči vode (IP68) a premiéru v ňom mala ochrana aj obrazovky s názvom Ceramic Shield. Toto všetko sú veci, ktoré z môjho pohľadu predbehli dobu a aj vďaka tomu sa toto zariadenie oplatí kúpiť aj dnes, v roku 2024.

Hoci je pravda, že spoločnosť Apple oficiálny predaj iPhonu 12 pred pár mesiacmi zastavila, dopredu vyrobila dostatočné množstvo kusov, aby sa dal iPhone 12 kúpiť povedzme aj o rok. Stále to totiž bude dávať zmysel. V čase uvedenia na trh sa tento model predával za 799 €. No a dnes? Po kliknutí na tento odkaz ho získate len za 432 €, vďaka čomu ušetríte skoro polovicu.

iPhone 12
Zdroj: YouTube / SuperSaf (snímka obrazovky + úprava redakcie)

Iste, je to starší smartfón, no z nášho pohľadu sa oplatí oveľa viac, ako taký iPhone SE 3. generácie, ktorý má dizajn iPhonu 8, malý 4,7″ LCD displej a iba jednu šošovku fotoaparátu.

Jeho jedinou výhodou je o generáciu modernejší čip, no bežného spotrebiteľa, ktorý si kupuje telefón na komunikáciu, fotenie a sociálne siete to vážne trápiť nemusí. Veď iPhone 12 dostane update na iOS 18 a pravdepodobne aj na iOS 19 či dokonca iOS 20!

iPhone 12 má dobré fotoaparáty aj výdrž batérie

iPhone 12
Zdroj: Unsplash / Thai Nguyen

Okrem klasického 12 Mpx fotoaparátu tu navyše dostanete aj ultraširokouhlý 12 Mpx fotoaparát, optickú stabilizáciu obrazu, nočný režim, portrétny režim či možnosť natáčať video do 4K pri 60 FPS, alebo spomalené zábery do 1080p pri 60 FPS.

Prečítajte si tiež  Apple stále nevrátil do ponuky na stránkach iPod!

iPhone 12 má tiež MagSafe, ale podporuje aj klasické Qi2 nabíjanie či káblové rýchle nabíjanie. Na jedno nabitie vydrží celý deň a komfort z používania doplní odomykanie tvárou cez Face ID. Odtlačky prstov sú síce super, ale toto je ešte jednoduchšie. Verte mi.

Ak sa teda pýtate, prečo sa stále predáva iPhone 12, odpoveď je jednoduchá. Je to skrátka preto, lebo je to dodnes moderný smartfón a mnohým ľuďom dáva väčší zmysel, ako voľba dvakrát drahšieho iPhonu 15. V konečnom dôsledku ho aj tak budú používať rovnakým spôsobom. Ak sa vám teda iPhone 12 páči, prípadne ho chcete kúpiť svojim deťom alebo inému členovi rodiny, z môjho pohľadu je to super voľba, ktorú nebudete ľutovať. Po kliknutí na tento odkaz ho získate len za 432 €. Tak na čo ešte čakáte?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -