Pôvodne sa odhadovalo, že základný model iPhone 14 bude takmer na nerozoznanie od minuloročnej generácie. Toto vyjadrenie však bolo rýchlo zhodené zo stola, hlavne v rámci zmien, ktoré vykonala jablková spoločnosť pod kapotou nového iPhonu. Teardowny odhalili, že interné zmeny vykonané v iPhone 14 výrazne uľahčujú opravu zariadenia.

Prečítajte si tiež  Video: Toto je prvý teardown nového iPhonu 14 Pro Max. Pozrite sa ako vyzerá zvnútra

Spoločnosť Apple nemá najlepšiu povesť, pokiaľ ide o umožňovanie opráv a interných zmien vo svojich zariadeniach. V posledných rokoch ale firma začala poskytovať príručky na opravu a čo viac, jablkový gigant sprístupnil požičiavanie nástrojov na výmenu súčiastok a komponentov.

Pri rozoberaní iPhonu 14, ktorý ako už klasicky vykonal portál iFixit sa zistilo, že čerstvý model iPhone 14 je vnútorne aktualizovaný. Zariadenie je totiž možné rozobrať ako spredu, tak aj zo zadnej strany. V prípade starších modelov museli technici zvyčajne odstrániť displej, aby mali prístup k vnútorným častiam na opravu. Teraz je však možné podobným spôsobom odstrániť aj zadné sklo smartfónu.

Rozobraný iPhone 14 - pohľad z prednej, zadnej a bočnej strany
Zdroj: iFixit

Po odstránení obrazovky je pohľad na vnútro iPhonu 14 blokovaný veľkým kovovým panelom a stredovým rámom cez ktorý sa dá preniknúť k fotoaparátu a vybraným konektorom a komponentom. Predpokladá sa, že zmena dizajnu by mala zefektívniť opravy obrazovky, ako aj ochrániť komponenty vo vnútri iPhonu, ktoré zvyčajne nie sú chránené kovovým panelom.

Demontáž zadného skla prebieha podobným spôsobom ako v prípade prednej časti. Zadné sklo je najťažšie odstrániteľný prvok iPhonu a jeho výmena mimo služby AppleCare+ stojí používateľov stovky EUR. Preto je nutné dávať pri odstraňovaní komponentov obzvlášť veľký pozor.

 

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -