Problém v súvislosti s hlavným dodávateľom, ktorým je spoločnosť Foxconn aj naďalej pretrváva. Podľa popredných analytikov to bude mať obrovský dopad na predaj iPhonov v nadchádzajúcich týždňoch až mesiacoch. Dodávky iPhonu 14 Pro a iPhonu 14 Pro Max budú v poslednom štvrťroku 2022 výrazne nižšie, ako sa pôvodne predpokladalo. Môžu za to protesty zamestnancov v hlavnej továrni na výrobu iPhonov v Číne.

Prečítajte si tiež  Apple dosiahlo nový smutný rekord. Na iPhone 14 Pro sú historicky najdlhšie čakacie doby

Známy analytik Ming-Chi Kuo dnes uviedol, že výroba iPhonov v továrni v meste Zhengzhou bola výrazne ovplyvnená protestmi kvôli nepriaznivým pracovným podmienkam. To viedlo giganta z Cupertina k zníženiu prognózy dodávok iPhonov vo štvrtom štvrťroku o 20% na 70 – 75 miliónov kusov.

Priemerná miera využitia kapacít v továrni bola v novembri len približne 20%. V decembri by sa toto číslo malo mierne zlepšiť a očakáva sa percentuálny podiel od 30% do 40%. Spoločnosti Pegatron a Luxshare síce získali od Foxconnu približne 10% objednávok na iPhone 14 Pro a 14 Pro Max, no masové dodávky sa uskutočnia najskôr koncom decembra.

Zdroj: YouTube / SpawnPoiint

Vzhľadom na dlhé meškanie dodávok a recesiu je možné, že väčšina dopytu po modeloch iPhone 14 Pro v tomto štvrťroku jednoducho zmizne. Vzhľadom na tento fakt je možné, že mnohí zákazníci, ktorí by si iPhone 14 Pro kúpili práve teraz, sa k objednávke zariadenia v januári alebo neskôr už nevrátia.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -