Vstúpili sme do šialenej doby. Portál Appleinsider upozorňuje na novú správu investičnej banky UBS, ktorá prináša znepokojivé zistenia. Analytik David Vogt v nej píše, že čakacie doby na iPhone 14 Pro sa opäť zvýšili. Apple má obrovský problém.

Na základe údajov, ktoré sledujú dostupnosť iPhonov v 30 krajinách sveta UBS uvádza, že čakacie doby na väčšine trhov vrátane USA dosiahli už približne 34 dní.

Toto číslo sa zvýšilo šialene rýchlym tempom zo 7 dní na začiatku novembra a 19 dní na konci októbra. V Číne je teraz čakacia doba 36 dní, čo je o desať dní viac ako začiatkom novembra.

Spôsobila to najmä uzávierka najväčšej továrne na výrobu iPhonov, v ktorej prepukla pandémia covid-19. Zamestnanci utekali pred karanténou cez ostnatý drôt.

Ľudia odmietajú lacnejšie verzie iPhonu 14 na úkor tých drahších

iPhone 14
Zdroj: Unsplash / Thai Nguyen

Vzhľadom na to, že spotrebitelia čakajú na iPhone 14 Pro alebo iPhone 14 Pro Max tak dlho, investičná banka očakávala, že si namiesto neho kúpia jeden z lacnejších modelov iPhonu 14 nižšej triedy. To sa však nestalo a Vogt označil čakacie doby na iPhone 14 a iPhone 14 Plus za „nepodstatné„.

Zákazníci dnes môžu kedykoľvek vojsť do predajne Apple Store, ku svojmu telekomunikačnému operátorovi alebo si novinku objednať online a dostanú sa ku nej prakticky ihneď – bez čakacej doby.

Apple stratí miliardy dolárov 

iPhone 14 Pro a generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook
Zdroj: Unsplash / Zana Latif (úprava redakcie)

Hoci je dobré, že o smartfóny od spoločnosti Apple sa ľudia momentálne trhajú, UBS sa domnieva, že pre výrobcu z tejto situácie vznikajú riziká. Tie naberú plnú vážnosť vo chvíli, ak Apple nezvládne uspokojiť dopyt počas kritickej vianočnej sezóny.

V dôsledku toho by sa tržby z predaja nových zariadení mohli v medziročnom porovnaní pohybovať na rovnakej úrovni bez rastu a to by určite nepotešilo investorov. Tí by preto mohli začať predávať akcie Applu a gigant by stratil určitú časť svojej hodnoty.

Investičná banka sa domnieva, že dodávky iPhonov v decembrovom štvrťroku dosiahnu približne 83 miliónov kusov, čo je o niečo menej ako prognóza 86 miliónov kusov, ktorú predpovedala v novembri. Nechajme sa prekvapiť.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Samsung pripravuje Smart Tag. Bude to konkurent pre AirTag od Apple
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here