Vstúpili sme do šialenej doby. Portál Appleinsider upozorňuje na novú správu investičnej banky UBS, ktorá prináša znepokojivé zistenia. Analytik David Vogt v nej píše, že čakacie doby na iPhone 14 Pro sa opäť zvýšili. Apple má obrovský problém.

Na základe údajov, ktoré sledujú dostupnosť iPhonov v 30 krajinách sveta UBS uvádza, že čakacie doby na väčšine trhov vrátane USA dosiahli už približne 34 dní.

- Reklama -

Toto číslo sa zvýšilo šialene rýchlym tempom zo 7 dní na začiatku novembra a 19 dní na konci októbra. V Číne je teraz čakacia doba 36 dní, čo je o desať dní viac ako začiatkom novembra.

Spôsobila to najmä uzávierka najväčšej továrne na výrobu iPhonov, v ktorej prepukla pandémia covid-19. Zamestnanci utekali pred karanténou cez ostnatý drôt.

Ľudia odmietajú lacnejšie verzie iPhonu 14 na úkor tých drahších

iPhone 14
Zdroj: Unsplash / Thai Nguyen

Vzhľadom na to, že spotrebitelia čakajú na iPhone 14 Pro alebo iPhone 14 Pro Max tak dlho, investičná banka očakávala, že si namiesto neho kúpia jeden z lacnejších modelov iPhonu 14 nižšej triedy. To sa však nestalo a Vogt označil čakacie doby na iPhone 14 a iPhone 14 Plus za „nepodstatné„.

Zákazníci dnes môžu kedykoľvek vojsť do predajne Apple Store, ku svojmu telekomunikačnému operátorovi alebo si novinku objednať online a dostanú sa ku nej prakticky ihneď – bez čakacej doby.

Apple stratí miliardy dolárov 

iPhone 14 Pro a generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook
Zdroj: Unsplash / Zana Latif (úprava redakcie)

Hoci je dobré, že o smartfóny od spoločnosti Apple sa ľudia momentálne trhajú, UBS sa domnieva, že pre výrobcu z tejto situácie vznikajú riziká. Tie naberú plnú vážnosť vo chvíli, ak Apple nezvládne uspokojiť dopyt počas kritickej vianočnej sezóny.

V dôsledku toho by sa tržby z predaja nových zariadení mohli v medziročnom porovnaní pohybovať na rovnakej úrovni bez rastu a to by určite nepotešilo investorov. Tí by preto mohli začať predávať akcie Applu a gigant by stratil určitú časť svojej hodnoty.

Investičná banka sa domnieva, že dodávky iPhonov v decembrovom štvrťroku dosiahnu približne 83 miliónov kusov, čo je o niečo menej ako prognóza 86 miliónov kusov, ktorú predpovedala v novembri. Nechajme sa prekvapiť.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -