O odstránení modelu iPhone mini z ponuky jablkových telefónov sa hovorilo prakticky celý rok. Tento krok sa nakoniec ukázal ako pravdivý a Apple nahradilo najmenšieho figuranta novým modelom v podobe iPhonu 14 Plus. Známy analytik  Ming-Chi Kuo však nemá v spojitosti s týmto krokom dobré správy. Podľa informácií z predobjednávok sa zdá, že práve model 14 Plus čelí najmenšiemu záujmu.

Prečítajte si tiež  Toto je iPhone 14  a iPhone 14 Plus - Vynikajúca modernizácia, ktorá osloví masy

Vo svojom najnovšom príspevku na portáli Medium Kuo vysvetlil, že iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max zaznamenali buď rovnaké alebo lepšie výsledky predobjednávok v porovnaní s minuloročnými modelmi iPhone 13 a iPhone 13 Pro. Čakacie doby na dodanie dlhšie ako štyri týždne môžu naznačovať kladný dopyt aj pre najdrahší model v podobe iPhonu 14 Pro Max. Opačnou stranou mince však je spomínaná novinka iPhone 14 Plus.

Očakáva sa, že iPhone 14 Plus bude v maloobchodných predajniach v deň uvedenia na trh na sklade, čo odráža nedostatočný dopyt. Podľa porovnania so staršími modelmi, je o iPhone 14 Plus dokonca menší záujem ako o tretiu generáciu iPhonu SE alebo iPhone 13 mini. Jedná sa však stále iba o predobjednávkové údaje a preto skutočný počet predaných zariadení môže byť pokojne iný.

Najmä v prípade iPhonu 14 Plus je výsledok predobjednávok výrazne nižší, ako sa očakávalo. Kuo uviedol, že model, ktorý mal v najnovšom rade iPhonov účinne nahrádzať formát mini, sa pravdepodobne stane najmenej predávaným smartfónom za posledné roky. Apple sa už dlhšie usiluje o segmentáciu a prehlbovanie rozdielov medzi štandardnými modelmi a Pro verziami, čo pravdepodobne tlačí záujemcov aby si priplatili a kúpili si iPhone 14 Pro alebo iPhone 14 Pro Max.

Päť nových farieb, v ktorých sa dodáva iPhone 14 / 14 Plus
Zdroj: Apple

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here