Dnes je skoro všetko online, čo nám značne zjednodušuje náš každodenný život. Moderné technológie majú však aj odvrátenú stránku a tou sú podvody, ktoré sú často páchané na starších ľuďoch. Ako informuje portál Teraz.sk (prostredníctvom TASR), najnovšou obeťou nepríjemného podvodu sa stala 65 ročná Prešovčanka.

Na celý prípad upozorňuje slovenská polícia, ktorá občanov zároveň varuje, že poskytnutie osobných údajov, alebo údajov ku bankovým účtom cudzím osobám predstavuje obrovské riziko. Ľahko môžete prísť o svojej financie, ktoré ste si roky šetrili.

Polícia začala trestné stíhanie vo veci, v ktorej neznáma osoba kontaktovala poškodenú počas toho, ako si dobíjala kredit vo svojom mobilnom telefóne. Prípad sa odohral ešte minulý týždeň v stredu.

Neznáma osoba najskôr získala prihlasovacie údaje ku dvom bankovým účtom, z ktorých následne vykonala prevody vo výške 990 € a 1 400 €. Neskôr došlo ku ďalším dvom prevodom vo výške 2 610 € a 4 900 €, pričom 65 ročná Prešovčanka prišla týmto spôsobom dokopy až o 9 900 €.

Pokiaľ teda budete niekedy niekomu poskytovať vaše osobné alebo bankové údaje, vždy si dobre overte o koho ide a rovnako si rozmyslite, či mu budete dôverovať. Ako sme napísali vyššie, cieľom týchto podvodov bývajú najmä staršie osoby, ktoré môžu mať väčší problém s niektorými digitálnymi technológiami.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Slovákom miznú peniaze z účtu. Spôsobovať to má apka na lacné nákupy z Číny
Môže ťa zaujímať
- Reklama -