Predstavte si situáciu, že si kúpite nový telefón a zrazu vám výrobca pošle na účet peniaze úplne zadarmo. Presne to sa teraz stalo majiteľom zariadení Pixel od spoločnosti Google. Na túto nezvyčajnú situáciu začali upozorňovať prostredníctvom sociálnej siete Reddit.

Ako píše Gsmarena, niektorí majitelia smartfónov Pixel dostali súkromnú správu od spoločnosti Google, že sa ich zostatok zvýšil pokojne aj o 1 000 dolárov. Za všetko môže „dogfooding the Google Pay remittance experience„.

Pre tých čo nevedia, „Dogfooding“ je systém, v rámci ktorého testujú novú funkciu alebo službu priamo zamestnanci spoločnosti, ktorá ju vyvíja ešte pred tým, ako je sprístupnená verejnosti.

Firmy ako Google, Samsung alebo Apple si týmto spôsobom overujú, či všetko funguje tak ako má, bez väčších problémov.

Ak sa platbu nepodarí zvrátiť, zákazníci si môžu peniaze nechať 

iPhone 14 Pro Max vs Google Pixel 7 Pro
Zdroj: YouTube / Karl Conrad (úprava redakcie)

Samozrejme, v tomto prípade ide pravdepodobne o nechcenú a poriadne drahú chybu.

Spoločnosť Google sa jednoducho pomýlila a svojim náhodne vybraným zákazníkom začala posielať peniaze za „testovanie“ funkcií Google Pay namiesto toho, aby ich vyplatila svojim zamestnancom, ktorí ich skutočne testovali.

Dobrou správou je na jednej strane to, že samotný Pixel nie je príliš rozšírený a povedzme si na rovinu, že ani úspešný smartfón, takže ľudí, ktorých sa to týka je relatívne nízky počet.

iPhone 14 Pro Max vs Google Pixel 7 Pro
Zdroj: YouTube / Karl Conrad (úprava redakcie)

Na druhej strane však ide o vyššie sumy, ktoré atakujú aj hranicu tisíc dolárov. Suma sumárov to môže byť teda poriadne drahé nedorozumenie.

Spoločnosť Google sa už ku celej veci vyjadrila, pričom dotknutých používateľov, ktorým omylom poslala peniaze na účet informovala, že sa platbu pokúsi zvrátiť. Ak sa to však nepodarí, platbu si môžu ponechať.

Vzhľadom na to, že Google Pixel 7 Pro kúpite na slovenskom trhu už od 795 €, zariadenie môžete teoreticky získať úplne zadarmo. Kiežby sa takto Apple pomýlilo aj pri iPhone, čo poviete ?.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.
Prečítajte si tiež  Je Bokeh efekt v iPhone 7 Plus výsadou dvoch šošoviek alebo len funkciou softvéru?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -