MacBooky Pro vo veľkostiach 14″ a 16″ sa možno už dnes dočkajú svojich nástupcov. Okrem odhadov analytikov na tento fakt poukazuje aj nové zistenie o nevydanom Macu, ktorý sa objavil v regulačnej databáze pod kódovým označením. Nové modely sú doslova na spadnutie a my vám prinášame prehľad troch zaujímavých noviniek, ktoré sa na zariadeniach objavia.

Nové čipy M2 Pro a M2 Max

Očakáva sa, že kľúčovým aspektom nových modelov MacBooku Pro budú čipy M2 Pro a M2 Max. Okrem vyššieho výkonu ponúknu aj efektívnejšiu energetickú úsporu. Podľa uniknutých benchmarkov z minulého roka by sme však nemali čakať žiadnu revolúciu. Hoci nový procesor bude lepší v každom smere, zvýšenie výkonu a rýchlosti bude badateľné menej ako v prípade čipu M1 Ultra.

- Reklama -
MacBook 14" a 16" s čipom M2 PRO
Zdroj: MacRumors

Technológia Wi-Fi 6E

Rozsahy bezdrôtových frekvencií uvedené v regulačnej dokumentácii naznačujú, že nové MacBooky Pro budú podporovať Wi-Fi 6E. Vďaka tejto technológii je možné rozšíriť Wi-Fi na 6GHz pásmo pre väčšiu šírku, vyššiu rýchlosť a nižšiu latenciu. Súčasné 14″ a 16″ MacBooky Pro podporujú štandardné Wi-Fi 6, ktoré je obmedzené na pásma 2,4 GHz a 5 GHz.

Wi-Fi pripojenie v systéme macOS Ventura
Zdroj: Apple

Rýchlejšia pamäť RAM

Nové modely MacBookov Pro budú údajne vybavené širokopásmovou a vysokorýchlostnou pamäťou RAM. Stále sa však jedná iba o odhad leakerov a analytikov, preto bližšie podrobnosti nie sú jasné. Čisto špekulatívne je možné, že nové modely by mohli byť vybavené najnovšou pamäťou RAM LPDDR5X od Samsungu. To by ponúklo až o 33% väčšiu šírku pásma pamäte a až o 20% nižšou spotrebou energie.

MacBook Pro 2021 Teardown
Zdroj: iFixit

Na zmenu dizajnu zabudnite

Ak ste čakali, že sa MacBook Pro 2023 predstaví v novom šate, zrejme vás sklameme. Apple totiž redizajnoval svoju špičkovú radu laptopov v roku 2021, preto žiadna väčšia zmena vizuálu tak skoro určite nedorazí. Tento aspekt nie je príliš prekvapivý, keďže Apple kompletne prepracoval dizajn pridaním (alebo skôr návratom) portov ako sú HDMI a MagSafe. Nechýba ani výrez v hornej časti displeja, nový podklad pre plochu klávesnice a ďalšie prvky.

Dvojica prémiových laptopov by sa mohla ukázať už dnes a to formou oznámenia v tlačovej správe. Čo očakávate od novej generácie MacBooku Pro 14″ a 16″ vy? Podeľte sa s nami v sekcii komentárov pod článkom.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.