Aj keď robia hackeri svoju prácu najlepšie ako vedia, veľakrát sa im nedarí zamaskovať svoje stopy. Práve pomocou nich dokázali vyšetrovatelia odhaliť britského online kriminálnika Josepha Jamesa O’Connora, ktorému sa pred pár rokmi podaril pozoruhodný kúsok. Téme sa venoval portál Appleinsider.

O’Connor ešte v júni 2020 hackol viacero účtov na sociálnej sieti Twitter, vrátane tých, ktoré patrili spoločnosti Apple, rapperovi Kanyemu Westovi, miliardárovi Elonovi Muskovi či súčasnému americkému prezidentovi Joe Bidenovi. Tieto účty následne využíval na propagáciu podvodu, ktorý súvisel s kryptomenami. Za jeho zločiny mu hrozí 20 rokov za mrežami.

Hackera sa podarilo dolapiť ešte v roku 2021 v Španielsku, pričom do USA bol vydaný až v apríli 2023. Ako píše portál The Guardian hacker sa ku svojmu konaniu priznal, pričom na rováši toho má v súčasnosti skutočne dosť.

Okrem niekoľkonásobných hakcerských útokov je obvinený aj z vydierania, prenasledovania, podvodov a ďalších nelegálnych praktík.

O’Connorova trestná činnosť bola krutá a jeho správanie ovplyvnilo životy mnohých ľudí. Svoje obete obťažoval, vyhrážal sa im a vydieral ich, čím im spôsobil značnú emocionálnu ujmu,“ uviedol asistent generálneho prokurátora Kenneth A. Polite Jr.

Zahraničné média tiež dopĺňajú, že tento hacker mal prsty spolu s ďalšími komplicmi aj v krádeži kryptomeny nemenovanej newyorskej spoločnosti až vo výške 794 000 dolárov. Súd, v rámci ktorého mu hrozí až 20 rokov za mrežami sa bude konať 20. júna.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Samsung predstavil fotoaparát so 108 MPx. Ponúka ho Xiaomi.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.