Procesory M1 majú problémy s Bluetooth pripojením

Zahraničné diskusné fóra sa začínajú plniť sťažnosťami, ktoré súvisia s Bluetooth pripojením na nových Macoch s čipom Apple Sillicon M1. Niektorí používatelia tvrdia, že ich zariadenie často odpája bezdrôtové príslušenstvo (myš, klávesnica, slúchadlá a ďalšie), iní zase kritizujú úplnú nefunkčnosť bezdrôtového pripojenia.

Momentálne nevieme, kde je problém, no najčastejšie sa chyby spomínajú v súvislosti so stolným Macom mini. Vo všetkých prípadoch má nový čip M1, no pravdepodobne sa nejedná o hardvérovú ale iba softvérovú chybu.

Pokiaľ sa vám deje niečo podobné, odporúčame len silnú dávku trpezlivosti. Apple to určite opraví pomocou aktualizácie softvéru, no na tú musíte počkať niekoľko dní. Tak isto máte nárok na štandardnú reklamáciu.

Sami v redakcii používame MacBook Pro 13″ s procesorom Apple Sillicon, no nič podobné nás nestretlo. Máme k nemu pripojené bezdrôtové slúchadlá a tak isto aj myš (nie Magic Mouse).

Chyba sa vyskytuje iba zriedkavo a určite to nie je dôvod na paniku. Podobné problémy sa môžu objavovať aj pri iných zariadeniach. Len nedávno sme mali „nefunkčný displej“ na iPhone 12 mini. Apple to vyriešilo v priebehu týždna. Ak vás tento nedostatok trápi, dajte nám vedieť v komentároch.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.