Prečo ho potrebujete?

Každý sme sa už už stretli s kamarátom alebo kolegom, ktorý nepríjemným spôsobom nazeral do nášho iPhonu. Je jedno či sme pri tom prechádzali textové správy, fotky, heslá od našich účtov alebo bankovú aplikáciu. Všetkému sa dá samozrejme zabrániť a pokiaľ chcete vedieť ako, tu je odpoveď.

V spolupráci s internetovým obchodom Innocent Store vám prinášam recenziu produktu, ktorý nielen že ochráni váš iPhone pred rozbitím alebo poškriabaním, ale taktiež zabráni osobám vo vašom okolí, aby videli čo robíte, prípadne s kým komunikujete. Všetko čo je na displeji bude určené len pre vaše oči.

Obsah balenia

Začnem balením, ktoré ma milo prekvapilo. Magic Glass Privacy dorazilo v bielej recyklovateľnej krabici a vo vnútri sa nachádzalo všetko príslušenstvo pre jednoduchú inštaláciu.

Okrem alkoholových utierok, handričky a samolepky pre odstránenie prachových častíc sa tu vyskytol aj plastový rámik, vďaka ktorému napasujete sklíčko presne tam kam patrí.

Lepenie sklíčka

Ak ste niekedy lepili takéto príslušenstvo, určite viete, že to nie je celkom jednoduché. Problémy robí prach, mastnota a v neposlednom rade aj krivé lepenie. Sám mám s týmto bohaté skúsenosti a keď napíšem, že Innocent zjednodušil celý postup na maximálnu možnú úroveň, tak mi môžete dôverovať.

Toto sklíčko nalepí bez bubliniek ktokoľvek, kto sa na to aspoň trochu cíti. Nie je to žiadna veda a ak budete pracovať dôsledne a v uzavretom priestore, aby ste sa vyhli lietajúcemu prachu, zvládnete to ľavou zadnou.

Sklíčko funguje na výbornú

Keď už sme si povedali o tom, ako vyzerá balenie a ako jednoducho sa sklíčko lepí na displej, poďme si popísať aj to, ako funguje v praxi. Vďaka kvalitnej lesklej povrchovej úprave v podstate nepocítite, že je na displeji niečo navyše. Temperované sklíčko odoláva mastnote a nečistotám zhruba rovnako, ako povrch displeja pod ním.

Jeho hrany sú jemne zaoblené a kopírujú tvar zariadenia a taktiež sú nafarbené načierno, vďaka čomu splývajú s dotykovou plochou. Innocent Magic Glass Privacy mám na iPhone 11 Pro nalepené cca 3 týždne (do písania recenzie) a ani za ten čas som nepostrehol žiadne výraznejšie poškodenie s výnimkou drobných škrabancov. Tie sú ale úplne bežné.

Čo sa týka funkcie „Privacy„, tak tá funguje veľmi zaujímavo. Pokiaľ sa na telefón budete pozerať priamo spredu, prípadne jemne z uhla, uvidíte všetok zobrazený obsah. Ak je však uhol širší, grafika v istom bode zmizne a pravdepodobne to bude pre vášho spolusediaceho v autobuse vyzerať tak, akoby ste ťukali do čierneho displeja.

Prečítajte si tiež  Mnohé produkty od Apple sú nedostupné. Značí to len jedno, firma čoskoro predstaví ich nástupcov

Je pritom úplne jedno, či máte maximálny alebo minimálny jas. V oboch prípadoch príslušenstvo spĺňa dopredu sľúbenú úlohu (viď. video nižšie).

Na základe vašich otázok som vyskúšal Innocent Magic Glass Privacy aj na držiaku v aute spolu s navigáciou. Testoval som konkrétne dve vozidlá, pričom každé dopadlo vo výsledku trochu ináč.

Zatiaľ čo v BMW, ktoré má jemne natočený kokpit na vodiča (aj vetráky), som nepostrehol žiaden problém, Škoda Octavia s plochým riešením palubnej dosky už jemné komplikácie vykazovala. Bolo by ale veľmi prísne tvrdiť, že sa toto sklíčko nedalo používať. Akonáhle čo i len trochu zmeníte náhľadový uhol, nič vám na displeji neunikne. Je to teda vec zvyku alebo nastavenia držiaka…

Displej je pri maximálnom jase o niečo tmavší

Aby som len nechválil, musím spomenúť aj niektoré negatíva. Pokiaľ som na iPhone 11 Pro nastavil plný jas, sklíčko ho mierne stlmilo. Taktiež vám môže prekážať štruktúra samotného sklíčka, obsahujúca jemný vzorovaný film. Ten zabezpečuje stmavovanie pri pohľade z uhla.

Som presvedčený, že ak nie ste profesionálnym fotografom alebo nepracujete s videom, pravdepodobne si tento detail ani nevšimnete. Ak ale áno, Innocent Privacy sklíčku sa radšej vyhnite. V takomto prípade odporúčam antireflexné sklo, ktoré má Innocent taktiež v ponuke a funguje na výbornú.

Zoženiete ho za príjemných 19,99 € a balením aj spracovaním je v podstate na tej istej úrovni, ako verzia Privacy. Pozrite si fotografiu nižšie, kde je antireflexné sklíčko nalepené na väčšom iPhone 11 Pro Max. Odrazy síce neeliminuje úplne, no dalo by sa povedať, že veľmi výrazne.

Antireflexné sklíčko sa nachádza na iPhone 11 Pro Max nižšie – svetapple.sk

Hodnotenie

Na záver si Innocent Magic Glass Privacy zaslúži krátke zhrnutie a hodnotenie. Ako som už spomenul v nadpise, pokiaľ si ctíte svoje súkromie a nechcete aby do vášho telefónu nazeral niekto iný, kúpte si ho. Za cenu len 19,99 € (na iPhone XR a 11) je to dobrá investícia, ktorá sa vám z dlhodobého hľadiska oplatí.

Ak vám telefón nešťastne nespadne na zem a nevystavíte ho ostrým predmetom, sklíčko vydrží celé mesiace. V prípade nehody samozrejme ochráni displej (to je jeho primárny účel). Ďalšou výhodou je potom bohaté príslušenstvo, ktoré vám zjednoduší lepenie.

Za mňa teda zaujímavý produkt, ktorý si určite nájde svoju cieľovú skupinu. Ak vás zaujal tak neváhajte. Funguje to výborne.

Pokiaľ už máte skúsenosti s týmto sklíčkom, dajte mi vedieť v komentároch, ako ste s ním spokojní. Teším sa na všetky vaše postrehy a reakcie.

Prečítajte si tiež  Ako si uľahčiť život pomocou AI? Pozrite si týchto 6 bezplatných nástrojov

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
PREHĽAD RECENZIE
Obsah balenia
Kvalita spracovania
Funkčnosť sklíčka
Cena
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.
recenzia-innocent-magic-glass-privacy-sklicko-pre-tych-ktori-si-ctia-sukromieAko som už spomenul v nadpise, pokiaľ si ctíte svoje súkromie a nechcete aby do vášho telefónu nazeral ktokoľvek iný, kúpte si toto sklo. Za cenu len 19,99 € (na iPhone XR a 11) je to dobrá investícia, ktorá sa vám z dlhodobého hľadiska oplatí.

1 komentár

  1. Ja najprv počkám kým sa mi rosipe sklíčko so mám súčasne
    Ale v tom ste ten držiak skúste si ho dať na iné miesto že tipujem že ho máte ako je rádio (to mám aj ja) že ho dáte k dverám ja si to v mojom asi budem nusieť dať tam

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here