WildMan HardPouch Bike Mount ”X2”

Ak máte radi cestnú alebo horskú cyklistku, nasledujúca recenzia vás zaujme. Sám trávim na tomto dopravnom prostriedku množstvo času, a tak som sa stretol s viacerými držiakmi či puzdrami na telefón, ktoré som mal možnosť za uplynulé roky vyskúšať.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Innocent Braided Solo Loop - Po mesiaci som si kúpil aj modrý!

V spolupráci s internetovým obchodom Innocent Store som sa teraz dostal ku zaujímavému držiaku od výrobcu WildMan, ktorý nesie názov HardPouch Bike Mount ”X2”. Okrem toho, že vám bezpečne ochráni aj najväčší iPhone 12 Pro Max nájdete v jeho útrobách pomerne veľký odkladací box na všetko, čo za normálnych okolností nosíte vo vreckách alebo príručnej taštičke.

Upevnenie smartfónu je dobré, no má svoje limity

Začnime tým najdôležitejším a teda upevnením smartfónu. Držiak som vystavil náročnej skúške hneď na začiatku, keď som ho oboznámil so svojim „gigantickým“ iPhonom 12 Pro Max. Smartfón s rozmermi 160,8 x 78,1 x 7,4 mm a váhou 228 gramov do držiaku vošiel, no tu treba podotknúť, že to bolo presne na hrane možností.

Najskôr som ho skúšal vložiť spolu so silikónovým puzdrom a úspešný som nebol. Akonáhle som ho ale dal dole, telefón sa zmestil na milimeter presne. Keby Apple robilo len o trochu väčšie zariadenia, pravdepodobne by sem už nevošiel.

Podobný test som vykonal aj s iPhonom 11 Pro Max a musím povedať, že veľkosť displeja 6,5″ a zaoblené hrany sú pre WildMan HardPouch Bike Mount ”X2” ako stvorené. Ak ale vlastníte akýkoľvek iPhone 12 s ostrejšími hranami či väčším displejom, s držiakom budete taktiež spokojní.

Wildman X2
S iPhonom 11 Pro Max si WildMan X2 rozumie lepšie, než s jeho nástupcom. Zmestia sa doň ale oba – svetapple.sk

Na upevnenie slúži pogumovaný materiál spolu so suchým zipsom. Po jeho stiahnutí sa nemusíte trápiť tým, že by vám z neho telefón za jazdy vypadol alebo sa uvoľnil. Toto riešenie je zároveň aj veľmi univerzálne a perfektne si bude rozumieť nie len s iPhonom ale aj so Samsungom, Huawei či akýmkoľvek smartfónom, ktorý sa doň zmestí.

Smerodajné sú v podstate len vyššie uvedené rozmery iPhonu 12 Pro Max. Pokiaľ vlastníte čokoľvek väčšie, radšej sa poobzerajte po inom držiaku.

Odolnosť, ovládanie a nabíjanie za jazdy 

To čo sa mi na výrobku WildMan HardPouch Bike Mount ”X2” veľmi páči je kombinácia odolnosti a možnosti ovládania aj počas jazdy. Môžete si tu napríklad nastaviť mapu alebo cyklistickú aplikáciu a popritom sledovať štatistiky, trasu, rýchlosť a podobne. Klasický palubný počítač na riadidlách sa tak stáva zbytočnosťou a váš iPhone zaujme úlohu univerzálneho multimediálneho centra.

WildMan X2
Zabudnite na klasický palubný počítač. Ten je v roku 2021 minulosťou už aj na bicykli – svetapple.sk

Perfektné je, že sa o svoj drahý hardvér nemusíte obávať ani v silnom daždi, pretože obal ponúka odolnosť voči vode. Aj keď teda budete mokrí alebo od blata, iPhone sa bude cítiť po celý čas ako v „bavlnke“. Ovládanie je možné skrz flexibilný polyuretán a hoci nejde o ten najpríjemnejší materiál, v tomto prípade svoju úlohu spĺňa na sto percent.

Prečítajte si tiež  Recenzia Innocent Magic Glass Privacy. Sklíčko pre tých, ktorí si ctia súkromie

Páči sa mi aj to, že do úložného priestoru môžete vložiť externú batériu a z tej následne napájať zariadenie. Hodí sa to najmä na dlhších cestách alebo niekoľkodňových výletoch.

Druhým dychom ale dodávam, že v prípade iPhonu 12 Pro Max už nezostal priestor na pripojenie Lightning kábla po ukotvení do obalu. Nabíjanie teda nie je možné za jazdy tak, ako pri menších zariadeniach.

Spracovanie, veľkosť púzdra a použité materiály

Wildman X2
Materiály sú pekné, príjemné na dotyk a hlavne funkčné – svetapple.sk

Výrobca sa snažil skombinovať také materiály, aby bol držiak odolný, no zároveň ľahký a cenovo dostupný. Z môjho pohľadu sa to podarilo. Plastové povrchy sú mäkčené a povrchovo upravené, vďaka čomu z nich nevyžaruje „lacnota“ tak, ako pri niektorých iných obaloch.

Vnútro kapsy je vyplnené látkou a taktiež sa v nej nachádza aj vrecko so sieťkou. To zabezpečí, že tu nebudú lietať predmety.

Celkový dizajn a veľkosť púzdra hodnotím kladne. Na bicykli mi nezavadzia a zmestím doň všetko, čo pri sebe za bežných okolností nosím. Neodporúčam doň „tlačiť“ veľké peňaženky ale skôr menšie verzie na doklady, hotovosť či kreditnú kartu.

Taktiež tu odložíte kľúče od bytu a od auta, externú nabíjačku s káblikom atď. Rozmery puzdra sú 210 x 105 x 100 mm.

Wildman X2

Wildman X2
Vo vnútri sú kľúče od auta, mini peňaženka, 20W adaptér a kábel, baterka a AirPods Pro. Stále tu ostáva dosť miesta na ďalšie drobnosti – svetapple.sk

Konštrukcia je síce flexibilná, no tvarovo stála a verím, že v prípade pádu ochráni všetky cennosti v jej vnútri. Dobrý dojem na mňa urobil aj systém upevnenia na bicykel, na ktorý slúžia tri suché zipsy. Zo začiatku som mal pocit, že sú príliš dlhé, no upevniť sa dajú aj tak, aby vám pri jazde neprekážali.

Wildman X2
Obal s púdrom drží na ráme bicykla pevne a stabilne. Sťahovacie popruhy ho ukotvia na trhoch bodoch – svetapple.sk

Výrobca tiež odporúča držiak najskôr nasadiť na bicykel a následne sťahovacie popruhy pre suchý zips odstrihnúť nožnicami. Na toto som si však netrúfol, pretože ho možno použijem aj na inom bicykli, kde by už mohol vzniknúť problém.

Celkové hodnotenie a cena 

Ako som už spomenul na začiatku článku, v priebehu posledných rokov som sa stretol s viacerými riešeniami upevnenia iPhonu na bicykel, pričom niektoré mi vyhovovali viac, niektoré menej a iné zase vôbec.

WildMan HardPouch Bike Mount ”X2” radím bez váhania do prvej kategórie, pretože je skrátka perfektný a medzičasom som s ním absolvoval niekoľko dlhých výletov, ktoré má v tomto verdikte utvrdili.

Wildman X2
WildMan X2 je vhodný aj na použitie s e-bikom. Stačí si len nastaviť navigáciu a môžete vyraziť! – svetapple.sk

No a ak ma niečo na záver príjemne potešilo, tak to bola cena. Konkrétne tento držiak na bicykel si môžete zaobstarať za prijateľných 34,99 a ak sa vám na ňom niečo nepozdáva, Innocent Store má v ponuke množstvo iných produktov za výhodné ceny.

Odporúčam teda skontrolovať celý sortiment a na základe vlastných preferencii vybrať to, čo vám bude vyhovovať.

Wildman X2
Wildman X2 a Innocent Store – svetapple.sk

Čo mi chýbalo

  • Možno len o málo väčší priestor na displej (iPhone 12 Pro Max)
  • Otvor pre kábel (pokiaľ niekto používa napríklad káblové slúchadlá)

Čo musím oceniť

  • Pevná, odolná a zároveň ľahká konštrukcia, ktorá ochráni iPhone či akékoľvek predmety vo vnútri (napríklad doklady, peniaze, kľúče, externú nabíjačku a podobne)
  • Veľmi rýchle upevnenie za pomoci suchého zipsu 
  • Odolnosť voči vode a iným nečistotám 
  • Možnosť ovládať zariadenie priamo na bicykli 
Wildman X2
Ak zvažujete jeho nákup, máte naše odporúčanie – svetapple.sk

Táto recenzia vznikla v spolupráci s internetovým obchodom Innocent Store. Ďakujeme za podporu.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
PREHĽAD RECENZIE
Dizajn
Cena vs protihodnota
Ovládanie
Upevnenie na bicykel
Odolnosť
Spracovanie
Celkový dojem
ZDROJsvetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.
recenzia-wildman-x2-je-jeden-z-najlepsich-drziakov-smartfonu-na-bicykelWildMan HardPouch Bike Mount ”X2” Ak máte radi cestnú alebo horskú cyklistku, nasledujúca recenzia vás zaujme. Sám trávim na tomto dopravnom prostriedku množstvo času, a tak som sa stretol s viacerými držiakmi či puzdrami na telefón, ktoré som mal možnosť za uplynulé roky vyskúšať. V spolupráci...